Studia 2021 - nauka zdalna przedłużona. Rektorzy uczelni podejmują decyzje

2021-01-22 12:58
Uniwersytet Warszawski
Autor: Katarzyna Centkowska/East News

Semestr zimowy na uczelniach wyższych powoli dobiega końca. Studenci w większości rozpoczęli już sesje egzaminacyjne. Egzaminy i zaliczenia odbywają się w formie zdalnej. Wszystko wskazuje na to, że zajęcia w semestrze letnim również będę prowadzone drogą online. Rektorzy poszczególnych uczelni poinformowali już o tym w oficjalnych komunikatach.

Studia 2021 - zajęcia w formie zdalnej zostały już przedłużone na kilku uczelniach, między innymi na Uniwersytecie Warszawskim. Studenci, podobnie jak uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych, mocno odczuli skutki pandemii koronawirusa. Wszystkie uczelnie wyższe zostały zamknięte w marcu 2020 roku i od tamtej pory niemalże wszystkie zajęcia odbywają się w formie zdalnej. W wielu przypadkach nawet obrony były przeprowadzane w ten sposób.

Obecnie na uczelniach wyższych trwają sesje egzaminacyjne. Studenci poszczególnych kierunków przedstawiają projekty na zaliczenie, a także mierzą się z egzaminami z konkretnych zajęć. Wiele wskazuje na to, że semestr letni nie będzie różnił się od semestru zimowego pod względem organizacji. Coraz więcej rektorów decyduje się na kontynuowanie zajęć w trybie zdalnym. Wyjątkiem po raz kolejny mają być te zajęcia, które wymagają bezpośredniego kontaktu prowadzącego ze studentami.

Studia 2021 - semestr letni w trybie zdalnym

- Zajęcia w semestrze letnim 2020/2021 odbywać się będą w trybie zdalnym. Online prowadzone będą zajęcia dydaktyczne, lektoraty, egzaminy oraz dyżury nauczycieli akademickich - taki komunikat pojawił się na oficjalnej stronie Uniwersytetu Warszawskiego. Na podobny ruch zamierzają zdecydować się także władze Politechniki Warszawskiej i Uniwersytetu im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Wiele wskazuje na to, że śladem UW pójdzie jeszcze wiele uczelni wyższych.

Warto pamiętać, że w przypadku uczelni wyższych, o przejściu na tryb zdalny decydują rektorzy.

ESKA XD #014
Najnowsze