Studenci wrócą na uczelnie od października 2020? Jak będzie wyglądać rok akademicki?

2020-07-31 11:39 EK
Studia
Autor: MAREK LASYK/REPORTER/East News

Z pewnością wielu studentów zastanawia się, jak będą wyglądały ich zajęcia od nowego roku akademickiego. Czy powrócą na uczelnie i nauka będzie odbywała się stacjonarnie? A może z uwagi na pandemię koronawirusa wykłady oraz ćwiczenia, będą odbywały się nadal przez internet?

Październik to dla wielu studentów czas, kiedy rozpoczynają swój rok akademicki. W pierwszej kolejności czeka na nich zawsze semestr zimowy, kończący się sesją egzaminacyjną, natomiast po feriach rozpoczynać będą sesję letnią. Z uwagi na sytuację związaną z pandemią koronawirusa w naszym kraju, uczelnie wyższe jak i placówki szkolne zostały zamknięte w połowie marca 2020 roku. Od tamtej pory nauka u wszystkich odbywała się zdalnie przez internet. Co ciekawe, nawet niektóre obrony licencjackie, bądź magisterskie odbywały się online. Wielu studentów zastanawia się w ostatnim czasie, jak będą wyglądały zajęcia w nadchodzącym semestrze zimowym. Czy po wakacjach zajęcia będą odbywać się stacjonarnie, czy nadal będzie obowiązywał tryb zdalny?

Jak to w życiu bywa - niczego nie można być pewnym, jednak powoli uczelnie zaczynają podawać informacje na temat kształcenia w roku akademickim 2020/2021. 

Challenge - makijaż w 5 minut! Dołącz do zabawy

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Studia 2020 - nauka zdalna czy stacjonarna?

Pierwszą uczelnią, która wydała komunikat w sprawie nauczania w nowym roku akademickim jest Uniwersytet Jagieloński, który znajduje się w Krakowie. Władze uczelni podjęły decyzję o tym, że kształcenie od października tego roku będzie odbywać się w ramach jednej z trzech form. Pierwszym pomysłem jest nauka stacjonarna z elementami kształcenia zdalnego. Drugą zaproponowaną formą jest nauka zdalna z elementami kształcenia stacjonarnego, natomiast ostatnią formą jest opcja zdalna. 

To jak będą wyglądać zajęcia w semestrze zimowym zależy głównie od sytuacji związanej z pandemią koronawirusa - zachorowalnością oraz zasadami bezpieczeństwa, które będą obowiązywać. Póki co należy uzbroić się w cierpliwość, być dobrej myśli i czekać na oficjalne komunikaty w tej sprawie od uczelni lub rządu.

Najnowsze