Strajk nauczycieli we wrześniu 2019? Jaka jest decyzja ZNP?

2019-08-26 14:28 A.D.
Protest
Autor: East News / PIOTR KAMIONKA/REPORTER

W 2019 roku odczuliśmy wszyscy skutki strajku nauczycieli, który utrudnił pracę podczas egzaminów i matur. Choć protesty zostały zawieszone, nie oznacza to jeszcze, że spór został rozwiązany. Nauczyciele planują ponowne strajki. Czy rozpocznie się w szkołach już we wrześniu? Dowiedzcie się więcej na ESKA.pl

Strajk nauczycieli we wrześniu 2019? Już wiadomo, czy uczniowie będą mogli myśleć o przedłużonych wakacjach. W poniedziałek 26 sierpnia Związek Nauczycielstwa Polskiego podjął ostateczną decyzję w sprawie strajku nauczycieli w nowym roku szkolnym 2019/20. Powodem jest brak negocjacji w okresie wakacji. Zanim jednak nauczyciele przystąpiliby do ponownego strajku w szkołach przeprowadzone musiałoby zostać referendum w tej sprawie.

Zobacz też: Afrykańskie upały we wrześniu. Tak gorąco jeszcze nie było!

Strajk nauczycieli w roku szkolnym 2019/20 - kiedy się odbędzie? 

We wrześniu nie dojdzie do ogólnopolskiego strajku. Między 1 a 15 września zostanie przeprowadzony sondaż o dalszej słuszności strajkowania. Żadne decyzje dotyczące kolejnego strajku nie zapadną przed 16.09.2019. Możliwe jest natomiast, że strajk wznowiony zostanie dopiero po wyborach parlamentarnych, które mają się odbyć już w październiku.  

Najnowsze