Kluczowe rozstrzygnięcia fazy grupowej
Zakończyła się rywalizacja w fazie grupowej piłkarskich mistrzostw świata, które odbywają się w USA, Meksyku i Kanadzie. Zgodnie z formatem turnieju MŚ 2026, do 1/16 finału kwalifikują się dwie najlepsze drużyny z każdej grupy oraz osiem z dwunastu zespołów z trzecich miejsc.
Po sobotnich meczach awans z trzecich miejsc wywalczyły reprezentacje Algierii, Demokratycznej Republiki Konga i Ghany. Dołączyły one do Szwecji, Ekwadoru, Bośni i Hercegowiny, Paragwaju oraz Senegalu, które wcześniej zapewniły sobie miejsce w fazie pucharowej.
Jakie zespoły pożegnały się z turniejem?
Senegal, po początkowych problemach i porażkach z Francją 1:3 oraz Norwegią 2:3 w grupie I, rozgromił Irak 5:0 w decydującym starciu. Dzięki trzem punktom i dodatniemu bilansowi bramek zagra w 1/16 finału z Belgią.
Mniej szczęścia miał Iran z grupy G. Mimo braku porażki w turnieju i trzech remisów z Nową Zelandią 2:2, Belgią 0:0 oraz Egiptem 1:1, reprezentacja ta nie znalazła się w gronie ośmiu najlepszych zespołów z trzecich miejsc i odpada z mistrzostw.