Spadające gwiazdy w grudniu 2022. Kiedy oraz jak je obserwować?

2022-12-06 13:13
Spadające gwiazdy w grudniu 2022. Kiedy oraz jak je obserwować?
Autor: Pexels Spadające gwiazdy w grudniu 2022. Kiedy oraz jak je obserwować?

Spadające gwiazdy są widowiskiem, które ma miliony fanów, nie tylko wśród astronomów. W grudniu 2022 roku można spodziewać się tego, że na nocnym niebie pojawią się aż dwa roje meteorów! Będą to niesamowite zjawiska! Sprawdziliśmy, kiedy będzie można obserwować Geminidy, jak i Ursydy oraz jakie przyrządy będą do tego potrzebne!

Dla wielu osób spadające gwiazdy są naprawdę fascynującym zjawiskiem! Nic dziwnego, trzeba przyznać, że wyglądają one fantastycznie. Pozostawiają po sobie niezapomniane wrażenia. Dlatego właśnie, tak wiele osób zastanawia się, kiedy będą spadające gwiazdy w grudniu 2022? Czy istnieje możliwość, aby obserwować je bez specjalistycznych przyrządów? W tym miesiącu możemy liczyć na dwa roje meteorów, które będą gościły na niebie przez wiele nocy! Niezwykłe widowisko rozpocznie się już niedługo! Warto więc zaplanować sobie wolny wieczór, aby móc obserwować nocne niebo, ozdobione niezwykle wyglądającymi meteorami.

Pełnia Księżyca w grudniu 2022. Kiedy jest i co to jest Zimny Księżyc?

Zdradzam jak się robi rapowy HIT [RÓB RAP] | ESKA XD - Ale to już było #63

Spadające gwiazdy grudzień 2022 - kiedy?

Na grudniowym niebie pojawią się dwa roje meteorów. Pierwszym z nich są oczywiście Geminidy. Ich aktywność rozpoczęła się już 4 grudnia i potrwa aż do 17 grudnia. Swoje maksimum osiągnie 13-14.12. To wtedy będzie wyglądać najbardziej spektakularnie. Jeśli chodzi o 17 grudnia, jest on również datą pojawienia się Ursydów, które znikną wraz z końcem świąt - 26 grudnia. Najbardziej widoczne będą 22-23 grudnia.

Boże Narodzenie 2022 - dni wolne. Wtedy będziesz mieć szansę na odpoczynek!

Spadające gwiazdy grudzień 2022 - jak obserwować?

Wiele osób zastanawia się, jak można obserwować spadające gwiazdy? Czy są do tego potrzebne specjalne przyrządy? Nie, będą one widoczne gołym okiem. Nie musisz więc w nic się uzbrajać. Oczywiście teleskop byłby jak najbardziej przydatny, gdyż zwiększyłby wrażenia z oglądania pokazu!

Sonda
Interesują Cię zjawiska astronomiczne?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze