Solid Gold - piosenka z filmu. Maciej Maleńczuk w utworze Modlitwa psa

2019-11-29 16:08
Solid Gold - piosenka z filmu. Maciej Maleńczuk w utworze Modlitwa psa
Autor: Materiały prasowe Kino Świat Solid Gold - piosenka z filmu. Maciej Maleńczuk w utworze Modlitwa psa

Solid Gold to film Jacka Bromskiego, w którym reżyser odsłania kulisy wielkiej afery. Produkcja inspirowana jest prawdziwymi wydarzeniami, dlatego tym bardziej warto ją obejrzeć. W filmie poza plejadą gwiazd polskiego kina możemy usłyszeć także piosenkę Maćka Maleńczuka - Modlitwa psa.

Solid Gold to nowy film Jacka Bromskiego inspirowany prawdziwymi wydarzeniami. Kaja Miller jest młodą, ambitną policjantką. W czasie jednej z akcji zostaje porwana i zgwałcona przez gangsterów. Uciekając, zabija swoich oprawców, ale w służbowym raporcie zataja okoliczności zajścia i odchodzi z pracy. Osiem lat później do Gdyni ściąga ją jej były szef – Nowicki, wysoki oficer CBŚ, który stoi na czele zespołu prowadzącego dochodzenie w sprawie biznesowo-politycznych powiązań na Pomorzu. Grupa ma za zadanie rozpracowanie przestępców zajmujących się budowaniem piramidy finansowej o ogromnym zasięgu. Tropy prowadzą do Kaweckiego – nieuczciwego biznesmena wykorzystującego polityczne znajomości do ochrony własnych interesów. Śledztwo zatacza coraz szersze kręgi i obnaża powiązania świata biznesu, służb i przestępczości zorganizowanej. Film Solid Gold promuje piosenka Macieja Maleńczuka - Modlitwa psa.

Maciej Maleńczuk - piosenka z filmu Solid Gold

Że śpiewa, pisze i komponuje, wiedzą chyba wszyscy. Podobnie jak o tym, że jest dość barwną osobowością polskiej kultury. Nie wydaje się być nieśmiałym, stroniącym od nowych doświadczeń amatorem. Jednak rola w „Solid Gold” to efekt jednego z niewielu jego spotkań z kamerą na planie filmowym. Maciej Maleńczuk pracował na planie „Solid Gold” wraz z zawodowcami, którzy od lat zajmują szczególne miejsca w sercach polskich widzów: Januszem Gajosem i Andrzejem Sewerynem. Wspólnie z niekwestionowanymi gwiazdami polskiego kina – m.in. Danutą Stenką, Olgierdem Łukaszewiczem, Arturem Żmijewskim, Ewą Kasprzyk, Andrzejem Zielińskim, Sławomirem Orzechowskim, Piotrem Stramowskim i Martą Nieradkiewicz – pod reżyserskim okiem Jacka Bromskiego stworzył thriller sensacyjny inspirowany kulisami afery Amber Gold. Jest także autorem piosenki promującej film, której teledysk dziś przedstawiamy:

Film Jacka Bromskiego z udziałem muzyka – w kinach 29 listopada

Wszystkie dziewczyny Brada Pitta. Posłuchaj czy aktor upodabnia się do swoich partnerek. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Jak było naprawdę..?
Najnowsze