Solar nawinął w Hot16Challenge 2. Nominował Taco Hemingwaya i Matę!

i

Autor: screen z filmu na YouTube: SOLAR #Hot16Challenge2 / YouTube.com/SBM Label Solar nawinął w Hot16Challenge 2. Nominował Taco Hemingwaya i Matę!

Solar nawinął w Hot16Challenge 2. Nominował Taco Hemingwaya i Matę!

2020-04-29 9:46

Hot16Challenge 2 oficjalnie wystartowało 28 kwietnia 2020! Pierwszym raperem, który nawinął zwrotkę na 16-wersów jest pomysłodawca wyzwania, Solar. Jak mu poszło i w rytm jakiego bitu rymuje? O czym rapuje współzałożyciel wytwórni SBM Label? Przekonajcie się odpalając jedno z najpopularniejszych wideo w Polsce - na ESKA.pl!

Spis treści

  1. Solar w Hot16Challenge 2 - freestyle
  2. Hot16Challenge 2 - cel akcji
  3. Hot16Challenge 2 - co to jest?

Solar w Hot16Challenge 2 wbił w fotel wszystkich swoich fanów. Nawinął w swoim stylu, a wideo spotkało się z pozytywnym odbiorem. W 9 godzin od premiery nawijka miała ponad 140 tysięcy odtworzeń i pnie się w zestawieniu najpopularniejszych filmów na YouTube w Polsce. Lada chwila będzie to najpopularniejszy filmik w sieci! Co więcej, Hot16Challenge 2 powróciło ze względu na panującą pandemię koronawirusa. Raper otworzył specjalną zbiórkę pieniędzy, które zostaną przekazane na walkę z COVID-19.

Zobacz: Mapa - koronawirus w Polsce i na świecie. Statystyki. AKTUALIZACJA 29.04.2020

Warto przypomnieć, że pierwsza edycja Hot16Challenge cieszyła się ogromną popularnością. Sześć lat temu, w 2014 roku, nazwa wyzwania, to jeden z najpopularniejszych hasztagów, których używano w serwisach społecznościowych m.in. na Instagramie, Twitterze i Facebooku w Polsce. W akcji #Hot16Challenge wzięło udział łącznie ponad 200 raperów i raperek. cieszyło się także powodzeniem wśród najbardziej znanych przedstawicieli polskiej sceny hip-hopowej m.in. Tede, Abradab, Łona, O.S.T.R. Jesteśmy przekonani, że druga edycja, również będzie cieszyć się dużym uznaniem!

Sonda
Hot16Challenge - kto powinien nawinąć?

Solar w Hot16Challenge 2 - freestyle

Solar w Hot16Challenge 2 nawinął o swoim synu, i wytwórni, która odnosi ogromny sukces marketingowy. W nawijce w ramach Hot16Challenge 2 poświęcił uwagę również Quebonafide, któremu Solar pomógł na początku kariery. Mowa jest o freestyle'u w Newonce Radio i krążkach Egzotyka oraz Soma 0,5 mg, które pokryły się diamentem. Solar porównuje te osiągnięcie do Drake'a, Lil Wayne'a, których płyty wydane przez wytwórnię Young Money sprzedają się w porównywalnej liczbie kopii.

Przeczytaj też: Quebonafide na żywo w hicie Tokyo2020! W taki sposób powstał utwór z Taco

Co więcej Solar w Hot16Challenge 2 nominował do nagrania 16-wersowej zwrotki swoich przyjaciół. 72 godziny czasu, czyli dokładnie do 1 maja 2020, godz. 23:59:59, filmik z freestylem dodać na YouTube musi: Białas, Bedoes, Mata i Taco Hemingway. Na zwrotkę tego ostatniego internauci czekają najbardziej. Nie brakuje opinii, że "Fifi" nie weźmie udziału w przedsięwzięciu. 

Hot16Challenge 2 - cel akcji

Powrót Hot16Challenge 2 został zapoczątkowany podczas transmisji na żywo, którą prowadził Mata. Twórca płyty 100 Dni Do Matury zaprosił na swojego streama Solara, który ogłosił wznowienie akcji, jeśli internauci wpłacą łącznie 16 tysięcy złotych, które przekazane zostanie szpitalom i lekarzom. Rzecz jasna udało im się zebrać wyznaczoną sumę, a w związku z tym Solar miał 72 godziny na zrealizowanie celu. Tak też się stało. Jednocześnie ogłosił, że na stronie internetowej www.siepomaga.pl/hot16challenge trwa zbiórka pieniędzy na rzecz walki z pandemią koronawirusa w Polsce. 

Solar napisał: 

Witam serdecznie społeczność internetu! Kto by się spodziewał, że tym razem hot16challenge zostanie zainicjowany przez nietoperza z Chin. Mimo tego egzotycznego nalotu, podstawowe zasady się nie zmieniają. Zmieniły się okoliczności, bo tym razem musimy uratować świat. W związku z panującą pandemią, integralną częścią akcji staje się zbiórka charytatywna - Beef z koronawirusem #hot16challenge - organizowana wraz z fundacją Siepomaga.pl. Do udziału w zbiórce chciałbym zachęcić nie tylko nominowanych, ale i wszystkich słuchaczy. Możesz wpłacić pieniądze na zbiórkę którą stworzyłem, ale jeśli wolisz wesprzeć inaczej, żaden problem. Zliczaniem wszystkich wpłat na specjalnym liczniku umieszczonym na stronie http://hot16challenge.network zajmie się Rap Genius Polska. Wierzę, że zbiorowa obserwacja rosnącej kwoty będzie świetnym mobilizatorem do wpłat, dlatego, jeśli czujesz się z tym okej, chciałbym Cię poprosić o udostępnienie informacji o wysokości przekazanej kwoty. Pamiętajmy jednak, że to nie jest zabawa dla bogaczy, ani wyścig zbrojeń, jakakolwiek pomoc jest super. Ostateczny wybór zostawiam Tobie. Tak czy inaczej byłoby super obserwować jak licznik rośnie, a na końcu zobaczyć nagłówek “Polski Hip-Hop zebrał milion na walkę z koronawirusem"! :)

Hot16Challenge 2 - co to jest?

Co to jest Hot16Challenge? Wyzwanie polega na nagraniu 16-wersów pod wybrany przez siebie bit, wybranej przez siebie konwencji. Wszystko to za jednym podejściem. Należy też nominować kolejnych trzech lub czterech raperów, którzy w przeciągu 72 godzin muszą nagrać swoją odpowiedź. Nagranie oczywiście musi być w formie wideo. Akcja Hot16Challenge powstała fali popularności Ice Bucket Challenge w 2014 roku. Solar w wideo początkującym Hot16Challenge wyzwał do pojedynku Flinta, Wujka Samo Zło, Białasa i Dioxa. Wykonawcy odpowiedzieli na nominację zgodnie z założeniem w ciągu 72 godzin.