Słowo roku 2022 - tryb goblina. Co oznacza słowo roku Oxfordu?

2022-12-07 10:25
odpoczynek
Autor: pexels/Lisa Fotios

Oxford English Dictionary wybrał słowo, które zyskało ogromną popularność w 2022 roku. Według słownika oksfordzkiego słowem roku 2022 został tryb goblina. Co oznacza i skąd wziął się goblin mode? Sprawdziliśmy!

Słowo roku 2022 Oxford English Dictionary zostało już wybrane. Według słownika najpopularniejszym i najczęściej używanym wyrażeniem był goblin mode. Tryb goblina zebrał aż 93 procent głosów wyprzedzając takie słowa jak metaverse i IStandWith. Według ekspertów idealnie oddaje współczesne nastroje społeczne. Oxford English Dictionary uznawany jest za najbardziej obszerny słownik języka angielskiego na świecie. Jego wydawcy od wielu lat wybierają najpopularniejsze słowa mijającego roku. Wcześniej pierwsze miejsca zajęły m.in. vax w 2021, toxic w 2018, youthquake w 2017 i selfie w 2013.

Wyniki na Młodzieżowe Słowo Roku 2022 dużym zaskoczeniem! Internauci typowali inaczej

Zrobiłam FIT kalendarz adwentowy | ESKA XD - Fit vlog #63

Tryb gobilna - co to znaczy?

Wiele osób zastanawia się co oznacza goblin mode. To nic innego jak zjawisko, w którym dana osoba przeciwstawia się oczekiwaniom społecznym, by podążać za swoimi pragnieniami. Redaktorzy słownika oksfordzkiego określili tryb goblina jako zachowanie, w którym odrzuca się normy społeczne, by bez skrupułów sobie pobłażać, pozwalając m.in. na niechlujność, lenistwo i chciwość.

Mikołajki 2022 - prezenty DIY. Te upominki zrobisz samemu

Tryb gobilna - skąd się wziął?

Fraza tryb goblina krążyła w internecie od 2009 roku. Jednak goblin mode zyskał ogromną popularność w czasie pandemii koronawirusa. Ludzie przyzwyczaili się do siedzenia w domu i lenistwa, przez co niechętnie wracali do życia sprzed lockdownów.

Młodzieżowe Słowa Roku - czy znasz znaczenie wszystkich? Rozwiąż nasz quiz i udowodnij!

Pytanie 1 z 9
Młodzieżowe Słowo Roku 2021 - śpiulkolot
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze