Słowacja rezygnuje z udziału w Eurowizji 2021 i Eurowizji Junior 2020!

2020-07-13 11:18 Patrycja Obarowska
Eurowizja
Autor: AP/East News

Eurowizja 2021 i Eurowizja Junior 2020 bez udziału Słowacji! To jeden z krajów, który całkowicie zrezygnował z wystąpienia na najbliższym Konkursie Piosenki Eurowizji zarówno dorosłej oraz tej dla dzieci. Jak wygląda sytuacja z pozostałymi krajami i co jest wynikiem rezygnacji? Więcej o tym już na ESKA.pl!

Eurowizja 2021, a także Eurowizja Junior 2020 to nadchodzące konkursy, na których z pewnością nie zobaczymy Słowacji. Okazuje się, że to jeden z krajów, który postanowił nie brać udziału zarówno w najbliższym Konkursie Piosenki Eurowizji oraz w Eurowizji Junior 2020, która ma odbyć się pod koniec listopada w Warszawie. Słowacja swój debiut w Eurowizji miała w 1994 roku, jednak kraj nie planuje pojawić się na imprezie w tym roku, ani w następnym. Ich eurowizyjna historia jest dość skomplikowana patrząc na fakt, że od 2013 roku Słowacja nie brała udziału w Eurowizji ze względu na zbyt wysokie koszta startu oraz wiele innych komplikacji po drodze. Jak podaje portal eurocontest: Słowacja nie weźmie udziału w przyszłorocznym Konkursie Piosenki Eurowizji w Rotterdamie. Okazuje się, że podczas Eurowizji Junior również Słowacja nie pokaże światu na co ją stać. Ze względu na niepewność związaną z sytuacją wokół pandemii COVID-19, Rozhlas a televízia Slovenska nie rozważa udziału w Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2020. - powiedziała Slavomira Kubickova, która jest odpowiedzialna za kontakty międzynarodowe w słowackiej telewizji. 

Eurowizja 2021: kraje, które mogą się nie pojawić

Słowacja nie jest jedynym krajem, który nie pojawi się na Eurowizji 2021. Okazuje się, że Turcja, Andora, Maroko, a także Luksemburg również mogą nie wziąć udziału w nachodzącym konkursie.

Wywiad z Viki Gabor

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze