Slang młodzieżowy - kulson, guru wioski, NMS. Czy znasz wszystkie te słowa?

2020-02-07 14:12 MK
Festiwal kolorów
Autor: LUKASZ SOLSKI/East News

Kiedy wchodzisz między wrony, musisz krakać tak jak one - mówi doskonale znane przysłowie. Jak wiadomo, język polski stale ewoluuje. Słowa, które jeszcze kilka lat temu były modne, dziś odeszły do lamusa, a zastąpiły je zupełnie nowe. Jeśli chcecie sprawdzić, na ile macie opanowany obowiązujący obecnie slang młodzieżowy, sprawdźcie się na ESKA.pl. Z pewnością pomoże wam nasz podcast.

Slang młodzieżowy - quiz dostępny na ESKA.pl pomoże wam sprawdzić, w jakim stopniu rozumiecie słowa oraz zwroty, jakimi posługuje się dzisiejsza młodzież. Jeszcze kilka lat temu, jednym z najpopularniejszych słów było lol. Dziś ten sam stan rozbawienia wyrażamy przy użyciu XD. To tylko jeden z wielu przykładów na to, że język polski ciągle się zmienia, a w użyciu pojawiają się nowe słowa, których mogą nie rozumieć już niewiele starsi. W związku z tym, wielką popularnością cieszy się coroczny plebiscyt na Młodzieżowe Słowo Roku.

Na ESKA.pl prezentujemy wam quiz, w którym uwzględniliśmy te słowa, bez których znajomości nie będziecie w stanie funkcjonować wśród młodzieży. W rozwiązaniu go z pewnością pomoże wam zamieszczony podcast. Posłuchajcie koniecznie!

Slang młodzieżowy. Sprawdź czy znasz znaczenie wszystkich słów. Czasami wystarczy DOBRZE POSŁUCHAĆ
Najnowsze