Supermarket

i

Autor: pixabay

Sklepy otwarte w Wielką Sobotę 2022 - do której godziny czynne?

2022-04-16 11:07

Już w tę sobotę będzie obowiązywał zakaz handlu. Sprawdź w jakich godzinach dnia 16 kwietnia 2022 zrobisz zakupy. Podajemy listę sklepów oraz godziny ich otwarcia. Do której będą otwarte sklepy w Wielką Sobotę 2022?

Święta co raz bliżej, więc niezbędne są również zakupy, aby przygotować ulubione wielkanocne potrawy. Niedziela wielkanocna jest dniem wolnym od handlu, a w sobotę sklepy będą otwarte krócej niż zwykle. Niektóre sklepy w związku z zakazem handlu w sobotę (od określonej godziny) zdecydowały się wydłużyć godziny otwarcia w Wielki Czwartek 2022. Jeżeli jednak sobota jest jedynym dniem, kiedy możesz zrobić zakupy, sprawdź w jakich godzinach będą otwarte poszczególne sklepy.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: LIDL - godziny otwarcia sklepów w Wielkanoc 2022

Wielka Sobota 2022 – do której czynne sklepy?

Zgodnie z ustawą z 2018 r. wprowadzającą zakaz handlu w niedziele i święta, w Wielką Sobotę, 16 kwietnia, która nie jest ustawowo dniem wolnym od pracy, handlować można wyłącznie do godz. 14. Niektóre sklepy zamykane będą jednak wcześniej, aby dać czas pracownikom na posprzątanie obiektu.

Do godz. 13:00 otwarte będą sklepy sieci: Biedronka, Aldi, Lidl, Kaufland, Auchan, Carrefour i Stokrotka.

Do godz. 13:30 otwarte będą sklepy sieci Dino

Do godz. 14:00 otwarte będą sklepy sieci Intermarche

Wielka Sobota 2022 – Do której czynna Żabka?

Godziny otarcia sieci sklepów Żabka zależą od franczyzobiorcy. Żabki zwykle otwarte są dłużej, warto więc sprawdzić indywidualnie, do której czynne są Żabki w najbliższej okolicy. Można to zrobić wchodząc na stronę internetową zabka.pl, a tam w prawym górnym rogu znajduje się znacznik lokalizacji. Kliknięcie przekieruje nas na stronę z mapą, gdzie pojawi się pole o nazwie „Znajdź najbliższą Żabkę” – wystarczy wpisać swoje miasto oraz nazwę ulicy i nacisnąć „enter”. Wyświetli nam się lista sklepów oraz mapa naszej okolicy z punktami, gdzie znajdują się dostępne Żabki.

Sonda
Potrzebujesz otwartych sklepów w święta?
Wielkanoc w rzeszowskiej cukierni
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE