Sklepy otwarte 15.12.2019. Czy jest niedziela handlowa? Gdzie na zakupy przed świętami?

2019-12-15 11:36 A.D.
Sklepy
Autor: Canva.com

Od 2019 roku jest tylko jedna niedziela handlowa w miesiącu! Przez kilka miesięcy w roku sklepy będą jednak otwarte w więcej niż w jedna niedzielę. Dzieje się tak przez wypadające w ciągu roku święta np. Boże Narodzenie czy Wielkanoc. W grudniu również możemy cieszyć się dodatkowym czasem zakupów! Czy 15.12.2019 jest niedziela handlowa? Sklepy będą otwarte czy zamknięte?

Zakaz handlu w niedzielę, który wszedł w życie w 2018 roku, nieco skomplikował życie Polakom. Mimo że od jego wprowadzenia minęło już sporo czasu, nadal mamy problemy z zapamiętaniem, w które niedziele możemy zrobić zakupy, a w które sklepy są zamknięte. Od 2019 roku w każdym miesiącu jest już tylko jedna niedziela, która nie została objęta zakazem handlu. Istnieją jednak wyjątki od tej reguły. Czy w niedzielę 15 grudnia zrobimy zakupy? Odpowiedź na to pytanie nadal nurtuje wielu Polaków, którzy nie mogą przyzwyczaić się do ograniczenia handlu. Zwłaszcza staje się on uciążliwy w tak gorącym okresie jak teraz. Mowa oczywiście o zbliżających się świętach Bożego Narodzenia i Sylwestrze. Niemal każdy z nas potrzebuje jeszcze czasu, by kupić prezenty, składniki do potraw wigilijnych lub ubrania, w których zaprezentuje się przed rodziną i przyjaciółmi podczas obchodów świątecznych dni. Nie da się ukryć, że zamknięte sklepy bardzo utrudniają nam dopięcie wszystkiego na ostatni guzik. Czy 15 grudnia również nie będziemy mogli zrobić zakupów? 

15 grudnia 2019 - sklepy otwarte czy zamknięte? 

15 grudnia to niedziela handlowa! Z okazji zbliżających się świąt Polacy otrzymali dodatkowe dwa dni na świąteczne zakupy. Tego dnia wszystkie supermarkety i galerie handlowe działać będą normalnie. 

Najnowsze