Mróz w Polsce

i

Autor: PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Silny mróz wraca do Polski! Wiemy, kiedy na termometrach -15

2022-01-11 15:41

Aura zmienia się jak w kalejdoskopie. Prognozy pogody na najbliższe dni mogą mocno zaskoczyć, biorąc pod uwagę zapowiadane przez meteorologów załamanie. Wszystko wskazuje na to, że do Polski wróci silne ochłodzenie. Według szacunków możemy spodziewać się nawet dwucyfrowego mrozu. Kiedy zimno uderzy do naszego kraju?

Siarczysty mróz w Polsce to nie żart. Zima nie ustępuje. Prognozy pogody na najbliższe dni nie pozostawiają żadnych złudzeń. Jak już informowaliśmy, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zaprezentował prognozę synoptyczną na ten tydzień, z której wynika, że w środę możemy spodziewać się ocieplenia. Za sprawą wyżu wskaźniki na termometrach ponownie pokażą dodatnie temperatury, a mróz niemalże całkowicie ustąpi. Meteorolodzy alarmują jednak, żeby nie chować zimowych ubrań do szafy, bowiem zmiana jest przejściowa. Przed nami dwucyfrowy mróz! W niektórych rejonach w Polsce temperatura spanie do nawet -15 stopni Celsjusza! Kiedy powinniśmy spodziewać się załamania pogody?

Sonda
Jakiej chcesz zimy 2022?

Mróz w Polsce 2022

Zgodnie z przewidywaniami IMGW załamania pogody możemy spodziewać się na przełomie tego i przyszłego tygodnia. W niedzielę zacznie się ochładzać, natomiast prawdziwie silny mróz będzie odczuwalny w nocy z poniedziałku na wtorek. Według serwisu Fani Pogody największe szanse na tak duże spadki temperatury mają mieszkańcy północy, wschodu, południa i centrum naszego kraju. Noc z wtorku na środę może być jeszcze gorsza. Wtedy to na termometrach będzie można odnotować nawet -20 stopni. Brrr!

ESKA XD #039 - TIKTOK TRENDY 2022, STRANGER THINGS 4, RAJSKIE WAKACJE BEZ ŚNIEGU