Wiosna w Polsce

i

Autor: Dawid Tatarkiewicz/East News

Silny mróz i ocieplenie. Wiosna 2022 przyjdzie jednak jeszcze w marcu!

2022-03-09 13:50

Pogoda nie przestaje zaskakiwać. Kiedy wszyscy liczyli na nadejście wiosny i podmuch ciepła, w Polsce ponownie zapanowały niskie temperatury. W nocy ściska mróz, a dni upływają nam pod znakiem wiatru i zachmurzenia. Synoptycy informują jednak, że wiosna 2022 przyjdzie, ale nieco później, niż wszyscy się spodziewaliśmy. Kiedy?

Marzec 2022 - jaka pogoda w najbliższych dniach? Takiej informacji poszukuje coraz więcej osób, które wierzą w to, że zimowa aura szybko minie, a w naszym kraju zapanuje wiosna na całego. Ostatnie tygodnie upłynęły nam przede wszystkim pod znakiem ciągłych wichur spowodowanych nadciągnięciem niżów, opadów deszczu i czasami opadów śniegu. Chwilowe ocieplenie, które nastało pod koniec lutego, dało nadzieję na szybsze nadejście tak uwielbianej pory roku, jaką jest wiosna. Zgodnie z przewidywaniami synoptyków wyższa temperatura odczuwalna była tylko epizodem. Na termometrach ponownie widzimy temperatury nieprzekraczające nawet 10 stopni Celsjusza, a w nocy mamy do czynienia z mrozami. Eksperci pogodowi zapewniają jednak, że powinniśmy być gotowi na mocne uderzenie ciepła i to w sumie już niebawem. Wiosna przyjdzie na całego. Czeka nas nawet 15 stopni na plusie!

Sonda
Czy czekasz na wiosnę i ciepłe dni 2022?

Wiosna w marcu 2022

Jak podaje serwis FaniPogody.pl, przed nami jeszcze zimne noce i niewiele cieplejsze dni. Sytuacja zmieni się dopiero w połowie marca. Wtedy to synoptycy widzą szansę na poprawę pogody i nadejście wiosny. Zgodnie z przewidywaniami ujętymi w prognozach długoterminowych powinniśmy spodziewać się nawet 15 stopni na plusie. Najcieplej będzie na południu Polski. Na zachodzie temperatury będą oscylować w granicach 11-13 stopni, a na wschodzie 7-10.

ESKA XD #043 - MUZYCZNE SHOW, POJAZDY WOJSKOWE, SERIALE, DUET Z ROSJI