Sigrid - kim jest? Czy to nowa Lana Del Rey?!

2018-04-05 14:28
Sigrid - kim jest? Czy to nowa Lana Del Rey?!
Autor: fot. YouTube.com/SigridVEVO screen z teledysku na YouTube Sigrid - Strangers (Official Video)

Sigrid już wkrótce będzie wielką gwiazdą na światowym rynku muzycznym! Jakie sukcesy ma na koncie młoda wokalistka? Czy to nowa Lana Del Rey? Sprawdźcie, posłuchajcie i oceńcie - na ESKA.pl!

Kim jest Sigrid? Warto zapamiętać ten pseudonim, bo ta urocza wokalistka w bardzo szybkim tempie zyskuje na popularności. Jej najnowszym singlem jest hitowe Strangers, które ma być zapowiedzią debiutanckiego albumu. W ostatnim czasie utwór z klipem zebrał mnóstwo pozytywnych komentarzy. Jeden z internautów po przesłuchaniu kawałka, napisał: Urodziłem się we właściwym pokoleniu. Głos norweskiej piosenkarki, szczególnie gdy śpiewa na żywo, jest bardzo podobny do głosu Lenki, autorki megahitu The Show sprzed kilku lat. Porównać go możemy również do wokalu jednej z największych gwiazd na scenie muzycznej, Lany Del Rey!

 

Sigrid - kim jest?

Sigrid Solbakk Raabe, czyli po prostu Sigrid, to wokalistka urodzona 22 września 1996 roku w nadmorskim Alesund w Norwegii. Pierwszy raz na scenie pojawiła się w przedszkolu. Nie była jednak na tyle odważna, by wystąpić przed licznie zgromadzoną publicznością. Wybuchnęła płaczem i zeszła ze sceny. Odwaga przyszła, gdy zaczęła chodzić do szkoły teatralnej. Sigrid pierwsze kroki w muzyce zaczęła stawiać dopiero w 2013 roku. Zmotywował ją do tego brat, Tellef Raabe - również śpiewa. Zachęcił młodszą siostrę, by napisała dwa utwory, z którymi wystąpi na jego koncercie. W ciągu dwóch tygodniu napisała i nagrała utwór pt. Sun oraz Two Fish. Zrobiła wrażenie na wytwórni płytowej z Oslo i podpisała kontrakt. 22-letnia artystka po podpisaniu umowy wystąpiła na wielu festiwalach, w tym na norweskim Øyafestivalen, gdzie pojawiały się takie gwiazdy, jak: Kanye West, Florence and the Machine, Kendrick Lamar, OutKast, czy Wiz Khalifa.

Nowości Muzyczne 2018 - nowe hity

Autor: brak danych

  Nowości Muzyczne 2018 - nowe hity od polskich i zagranicznych gwiazd odkryjecie w jednym miejscu! Podrzucamy najważniejsze, najnowsze oraz najciekawsze muzyczne wydania wraz z informacjami! Oprócz tego poznacie dokładne daty premiery oraz zapowiedzi singli, teledysk&oac;

Sigrid w 2016 roku zdecydowała się podpisać profesjonalny kontrakt z Island Records. Właśnie w brytyjsko-jamajskiej wytwórni płytowej wydała swoją debiutancką EP-kę pt. Don't Kill My Vibe. Tytułowy singiel dotarł na 28. miejsce w Norwegii, 62. w Wielkiej Brytanii czy stał się numerem 80 na Aria Charts w Australii. Po tym sukcesie, jakim bez wątpienia jest debiut na ważnych listach sprzedaży, młoda gwiazda wystąpiła na słynnym Reading Festival w sierpniu 2017 roku. Usłyszeć można ją odpalając soundtrack filmu Liga Sprawiedliwości - Sigrid śpiewa cover hitu Everybody Knows z repertuaru Leonarda Cohena. O tym, że będzie gwiazdą w nadchodzących miesiącach przekonują również brytyjscy dziennikarze. Charyzmatyczna wokalistka wygrała doroczny plebiscyt Sound Of. W przeszłości laureatami były obecne gwiazdy, takie jak: Adele, Ellie Goulding, Sam Smith, 50 Cent, HAIM czy Years and Years.

Sigrid - piosenka Strangers

Strangers to dopiero trzeci oficjalny singiel wschodzącej gwiazdy. Został wydany 25 sierpnia 2017, a teledysk pojawił się 10 listopada tego samego roku. Utwór dopiero na początku 2018 roku zadebiutował na brytyjskiej liście hitów. Usłyszeliście go również w Podwójnej Gorącej 20 RADIA ESKA. Sigrid nagrała swój utwór we współpracy z Martinem Sjølie (współpracował z Samem Smithem i Ellą Henderson) oraz Johnem Hanesem. 

 

Sigrid jak Lana Del Rey - porównanie

Sigrid ma szansę osiągnąć równie duże i cenne sukcesy, co Lana Del Rey! Wokalistka z Norwegii ma podobny styl śpiewania, czym - jak Lana - zwraca na siebie uwagę słuchacza. Poziomem wokalnym również nie odstaje od Elizabeth Grant. Podobieństwo Sigrid do autorki Video Games, Born To Die czy ostatnio Lust For Life,a jest szczególnie widoczne w wykonaniach na żywo. Naszym zdaniem różni je tylko to, że Lana Del Rey stała się jeszcze bardziej popularna za sprawą internetu (w końcu wiele osób mogło poznać jej twórczość), a Sigrid wystartowała z dużą pomocą swojego brata, a później docenili ją brytyjscy eksperci muzyczni. Porównajcie poniżej akustyczną wersję hitu Strangers z megahitem pt. Video Games i oceńcie sami:

Lana Del Rey to nie jedyna wokalistka, którą przypomina nam Sigrid. Artystka posiada również podobny głos, co autorka hitu The Show - Lenka! 

 

Najnowsze