Sheldon Riley - kim jest człowiek z zasłoniętą twarzą? Jego eurowizyjny hit wzrusza

2022-04-27 11:38
Sheldon Riley
Autor: YouTube/America's Got Talent

Sheldon Riley to australijski kandydat na 66. Konkursie Piosenki Eurowizji. Występuje z zasłoniętą twarzą, jednak nie mówimy tu o kominiarce, a o stylu bardzo glamour. Okazuje się również, że jeden zrywali naszego reprezentanta Krystiana Ochmana, zna się z naszym wokalistą dość dobrze. Czy stanowi największą konkurencję dla Ochmana? Zobaczymy już niedługo.

Eurowizja 2022 zbliża się wielkimi krokami, a to konkurs budzący emocje Polaków, jak żaden inny. Już w maju kandydaci staną na scenie w Turynie, by zawalczyć o tytuł najlepszego wokalisty, Polskę reprezentuje Krystian Ochman z piosenką "River", którą porównuje się do emocjonalnego utworu Sheldona Riley'a „Not the Same”. Eksperci spekulują, że Sheldon jest jednym z największych rywali Ochmana.

Gorąca 20 radia ESKA - notowanie 22.04.2022

Kim jest Sheldon Riley?

Sheldon Riley bez wątpienia budzi ciekawość eurowizyjnej widowni. Reprezentant Australii występuje z zasłoniętą twarzą i robi to w wersji bardzo glamour. Tak naprawdę nazywa się Sheldon Hernandez i ma 23 lata. Jako nastolatek brał udział w kilku programach wokalnych w Australii. Zaczynał od X Factora, jednak popularność przyniósł mu dopiero The Voice, gdzie dotarł do finału kończąc przygodę z programem na trzecim miejscu. W 2020 roku wystartował z kolei w America's Got Talent. W 2022 roku Australijczycy zdecydowali, że to właśnie Sheldon będzie ich reprezentantem na 66. Konkursie Piosenki Eurowizji. Prywatnie Sheldon Riley jest gejem, ma chłopaka i mieszka na co dzień w Melbourne.

Eurowizja 2022 będzie miała miejsce we Włoszech a dokładnie w Turynie. Gospodarzem kolejnej edycji konkursu jest zawsze kraj zwycięzcy z poprzedniego roku, a chyba wszyscy pamiętają wielki sukces Maneskin. Już w maju kolejni żądni wygranej muzycy staną na eurowizyjnej scenie. Polskę reprezentować będzie Krystian Ochman, który już wcześniej zachwycił Polaków swoim głosem w programie The Voice of Poland, który przecież wygrał. Czy uda mu się zdobyć serca widzów z innych krajów i eurowizyjnego jury? Przekonamy się o tym już niebawem.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze