Shakin Dudi - kim jest? Wiek, wzrost, piosenki, prawdziwe imię, żona, dzieci

2021-10-22 12:36
Shakin Dudi
Autor: Tadeusz Wypych/REPORTER/EastNews

Kim jest Shakin Dudi? To tak naprawdę Ireneusz Dudek, który jest znanym polskim kompozytorem, wokalistą i autorem tekstów. Co musicie o nim wiedzieć? Najważniejsze informacje o karierze i życiu osobistym bluesmana, poznacie poniżej.

Spis treści

  1. Shakin Dudi - wiek
  2. Shakin Dudi - wzrost
  3. Shakin Dudi - prawdziwe imię
  4. Shakin Dudi - piosenki
  5. Shakin Dudi - żona
  6. Shakin Dudi - dzieci
  7. Shakin Dudi - wypadek

Shakin Dudi - kim jest? Wiek, wzrost, piosenki, prawdziwe imię, żona, dzieci - takie frazy najczęściej wyszukują internauci w sieci. Shakin Dudi to pseudonim artystyczny Ireneusza Dudka, który jest polskim kompozytorem, wokalistą, autorem tekstów, harmonijkarzem i znanym bluesmanem. Pochodzi z katolickiej rodziny. Od najmłodszych lat pasjonował się muzyką. Uczył się gry na skrzypcach, a następnie w wieku 14 lat samodzielnie na harmonijce ustnej. Jego kariera muzyczna rozpoczęła się od amatorskiej grupy SBB na przełomie lat 60. i 70. W późniejszym czasie razem z Janem Janowskim założył bluesowy duet Irjan, aż w końcu przyszła pora na karierę solową. Najpierw był własny zespół Dudek Blues Band, a później Blues Session Ireneusza Dudka. Przełomowy w jego życiu był 1981 rok, kiedy to zorganizował w Katowicach festiwal Rawa Blues Festival, który jest do dziś uważany za największy i najważniejszy festiwal bluesowy w Polsce. Co jeszcze musicie o nim wiedzieć?

Dawid Kwiatkowski w ESKA Live! Zobaczcie, co się działo za kulisami

Shakin Dudi - wiek

Ile lat ma Ireneusz Dudek? Artysta urodził się dokładnie 7 maja 1951 roku w Katowicach. Jak łatwo można obliczyć, skończył w 2021 roku 70 lat.

Shakin Dudi - wzrost

Jakiego wzrostu jest Shakin Dudi? Takiej informacji nie znajdziemy w sieci.

Shakin Dudi - prawdziwe imię

Shakin Dudi tak naprawdę nazywa się Ireneusz Dudek.

Shakin Dudi - piosenki

Ireneusz Dudek ma na swoim koncie wiele kawałków. W ich skład wchodzi między innymi numer: Au sza la la la, Och Ziuta, Za Dziesięć Trzynasta, To Ty Słodka, Zastanów się co robisz i nie tylko!

Shakin Dudi - żona

Czy Shakin Dudi ma żonę? Tak serce Ireneusza Dudka jest zajęte. Jego żoną jest Iwona Dudek.

Shakin Dudi - dzieci

Czy Ireneusz Dudek ma dzieci? Tak, artysta ma córkę Agatę, natomiast jego druga córka Dorota, zmarła w 2001 w wieku 7 lat.

Shakin Dudi - wypadek

Ireneusz Dudek w 1989 roku uległ poważnemu wypadkowi. Auto prowadzone przez jego żonę wpadło w poślizg na oblodzonej jezdni na Kaszubach i zderzył się czołowo z innym. Artysta miał zmiażdżone stawy skokowe, złamania w kilkunastu miejscach, dlatego wymagał intensywnej rehabilitacji.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze