Selfie na plaży - jak zrobić idealne plażowe zdjęcie?

i

Autor: fot. iStock Selfie na plaży - jak zrobić idealne plażowe zdjęcie?

Selfie na plaży - jak zrobić idealne plażowe zdjęcie?

2017-07-14 15:00

Nigdy więcej nie powtarzaj ujęć! Zgarnij setki lajków i nowych obserwatorów stosując kilka prostych sztuczek na wykonanie idealnego selfie na plaży.

Selfie na plaży to magnes na lajki we wszystkich możliwych serwisach społecznościowych, ale wykonanie idealnego ujęcia w tych specyficznych warunkach może się okazać nie lada wyzwaniem. Sprawdź, na co koniecznie trzeba zwracać uwagę wykonując sobie wakacyjne, plażowe zdjęcie. Dzięki tym trikom z pewnością nie popełnisz żadnej wtopy.

Światło

Światło słoneczne to najlepszy przyjaciel każdego selfie. Upewnij się jednak, że nie ustawiasz się pod słońce - wtedy twoja sylwetka może być niemal całkowicie zaciemniona a zdjęcie nieczytelne. I super pamiątkę z wakacji diabli wzięli...

#Daughter #Beach #Oregon #Family #Homie Post udostępniony przez Steven Silva (@ashcrime08)

Z kolei zbyt mocny blask słoneczny może sprawić, że twoje selfie będzie prześwietlone i nie będzie na nim nawet widać twojego nosa. Istnieje zjawisko "złotej godziny" to czas przed zachodem słońca, kiedy w ciepłym ale nie jaskrawym świetle, świetnie wychodzą zdjęcia. Skorzystaj z tego!

Tropical Berry Colada Boys. #friends #getcrispy #gayboys #riisbeach #beach #summer #summerboy #newyork #funtimes Post udostępniony przez Hillary's Grandchild (@ic0nickpix)

Tło

Jeśli siedzisz na plaży, to istnieje dużo ryzyko, że w tle twojego selfie znajdą się jakieś biegające dzieci, albo w kadr wchodzi pan z brzuchem... Usunięcie takich niepotrzebnych elementów tła może być później niemożliwe...

Wykonując swoje plażowe selfie zwracaj więc uwagę na to, co aktualnie znajduje się za tobą, aby nic nie odwracało uwagi twoich followersów od twojej twarzy. Z kolei pozując na tle palmy uważaj, by nie wyglądało to tak, jakby wyrastała ona z czubka twojej głowy.

#selfie w a palm tree hat. #phoenix Post udostępniony przez Matt Carroll (@mattcarroll54)

Miejsce

Selfie na własnym ręczniku i w wodzie to standard, którego oczywiście nie zaszkodzi spróbować i tym razem, ale warto też pomyśleć o jakiejś nieco mniej oczywistej miejscówce na zdjęcie. Co powiecie na selfie w beach barze? Beach Bar Sferique w Ustce, strefa Coca-Coli w Jastarni i Beach Bar w Mielnie to propozycje, które zdecydowanie warto wziąć pod uwagę podczas pobytu nad polskim morzem. Zrobicie tam sobie nie tylko fajną fotkę, ale także być może spotkacie ekipę Eska TV.

Filtr

Zastosowanie filtra może upiększyć lub pogrążyć twoje selfie. Badania z 2016 dowiodły, że trzy najlepsze opcje na Instagramie to: Slumber, Skyline i... brak żadnego filtra. To dlatego, że ludzkie oko najbardziej lubi naturalne kolory, dlatego pamiętajcie, żeby nie przesadzać z przeróbkami.

Ekipa

Od czasu słynnego selfie gwiazd kina z gali rozdania Oscarów furorę robią fotki z ręki, na których jest większa liczna osób. Selfie na plaży z paczką znajomych to oczywiście najprostsze rozwiązanie. 

Playita con mis amiguis #beach #friends #bikini #? Post udostępniony przez Fanny Valdivieso (@valdiviesofanny)

Ubranie

Nie przesadzaj z nagością. Na plaży skąpy strój to norma, ale czy na pewno ktoś oglądając twojego Insta przy rodzicach albo w pracy chce zobaczyć aż tyle ciała? I czy ty chcesz wszystkim je pokazać?

Selfie - nie-selfie

Nie chcesz mieć na zdjęciu ciągle wyciągniętej ręki, a nawet selfie stick nie pomaga? Ściągnij appkę z samowyzwalaczem - ustaw czas na 5-10 sekund i kiedy ustawisz smartfona na skałach albo przy drzewie, aparat sam pstryknie ci fotkę!

Pozycja

Uważaj na to jak się ustawiasz do zdjęcia. Dla selfie najlepszą pozycją jest ustawienie smartfona nieco nad poziomem oczu, twarz wygląda wtedy korzystniej. Nie garb się. A jeżeli robisz zdjęcie całej sylwetki, specjaliści od plażowych zdjęć mówią, że najlepsza pozycja to półleżąca, z jedną nogą ugiętą w kolanie, prostymi plecami i rękami podpartymi za sobą. Nikt nie chce mieć zdjęcia z wydętym brzuchem albo podwójnym podbródkiem!