Sarsa - nowa płyta Zakryj. Kiedy premiera i jakie piosenki na albumie?

2019-03-18 17:13
Sarsa - Zakryj
Autor: materiał prasowy

Sarsa zapowiada swoją trzecią płytę osobliwymi singlami Zakryj i Carmen będącymi połączeniem poetyckiego tekstu z nośną orkiestrową aranżacją. Produkcje muzyczne i styl Sarsy wciąż wyróżniają się na tle innych artystów na rynku polskim. Sarsa jako autorka tekstu i kompozytorka, a także producent kreatywny albumu, konsekwentnie pozycjonuje swoją twórczość w obrębie szlachetnego popu. Co znajdziemy na nadchodzącym krążku?

Sarsa - nowa płyta Zakryj. Co znalazło się na krążku? Nad albumem Sarsa pracowała w swoim studio w Gdyni. Płyta zawiera różnorodny materiał: zarówno nostalgiczne utwory balladowe, jak również bardziej upbeatowe kompozycje. Na tracklistę trafił kawałek Nienaiwne, na którego wersję studyjną fani artystki czekają od kilku lat. Wszystko utrzymane w charakterystycznym „sarsostylu”. Zobacz pełną tracklistę Zakryj.

Przeczytaj także: Władcy Przygód. Stąd do Oblivio - muzyka z filmu. Kto odpowiada za soundtrack?

Zobacz: Nowości Muzyczne 2019: Rita Ora apeluje o współczucie i radość! Nowa piosenka HITEM wiosny?!

Sarsa z nowym albumem Zakryj

Zakryj to pierwszy, a zarazem tytułowy singiel promujący album. Piosenka w krótkim czasie stała się jednym z najczęściej nuconych utworów ostatniej jesieni. Kawałek szybko wspiął się na pierwsze miejsce polskiego airplaya. Sama artystka o trzecim albumie mówi:

Inspiracją artworku albumu jest zjawisko synestezji oraz moje przekonanie, że muzyka to nie tylko dźwięki, ale wielowymiarowe zjawisko. Muzykę można pokazać w kolorach czy znakach, dlatego komunikacji tego albumu towarzyszą m.in. obrazy inspirowane konkretnymi utworami z płyty. Poprzez bardzo symboliczne grafiki chcę umożliwić odbiór mojej twórczości również za pomocą innych zmysłów. Chcąc zwrócić uwagę na różne warstwy muzyki, stworzyłam artystyczne wideo do utworu Zakryj, do którego zaprosiłam Iwonę Cichosz, która jako osoba niesłysząca pomaga mi zrozumieć, w jaki sposób głusi mogą słyszeć i czuć muzykę.

W nawiązaniu do tytułowego singla oraz tytułu samego albumu, okładka trzeciej płyty Sarsy pozostanie tajemnicą do dnia 20 kwietnia 2019. Zakryj Sarsy – jest już dostępna w przedsprzedaży. Każda zakupiona w kredycie zaufania do Sarsy płyta zostanie przed wysyłką własnoręcznie podpisana przez artystkę.

Zakryj - tracklista

  1. Intro - Zanim (serce będę miała chłodne)
  2. Tęskno mi
  3. Nienaiwne
  4. Balony
  5. Zakryj
  6. Gotowa
  7. Carmen
  8. So cold
  9. Modlitwa
  10. Ta piosenka

Sarsa - #ZAKRYJTOUR

Sarsa jesienią 2019 ruszy z nowym materiałem w trasę klubową #ZAKRYJTOUR . Podczas tournée artystka odwiedzi kilkanaście największych polskich miast.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze