Sanah przebiła Quebonafide! Ten WYNIK robi wrażenie!

2020-05-21 11:30 RW
Sanah przebiła Quebonafide! Ten WYNIK robi wrażenie!
Autor: Aleksandra Szmigiel/REPORTER / EAST NEWS (Quebonafide) / Magic Records Poland Sanah przebiła Quebonafide! Ten WYNIK robi wrażenie!

Sanah świętuje ogromny sukces! Zdecydowanie to największe osiągnięcie w krótkiej karierze młodej i utalentowanej artystki. O co dokładnie chodzi? Przekonajcie się sprawdzając na ESKA.pl!

Sanah ma kolejne powody do radości, zadowolenia i ostatecznie do świętowania. 21 maja, czyli jakiś czas po sukcesie z tytułowym singlem, a także wystrzałowym megahitem Szampan, otrzymała kolejną pozytywną informację związaną ze swoim debiutanckim wydawnictwem. Wokalistka, kompozytorka, a zarazem autorka tekstów, ze swoim najnowszym krążkiem Królowa Dram zadebiutowała na szczycie listy sprzedaży. To osiągnięcie jest na tyle duże, dlatego, że zdetronizowała tym samym Quebonafide i jego hitowy album Romantic Psycho. Warto dodać, że redakcja ESKA.pl już pod koniec grudnia 2019 roku określiła Sanah największą nadzieją 2020 roku. 

Sanah 2020 - płyta Królowa Dram 

Sanah przebiła Quebonafide na oficjalnej liście sprzedaży. Przez sześć tygodni tytuł najpopularniejszego wydawnictwa w Polsce należał do rapera z Ciechanowa. Teraz to już album Królowa Dram rządzi w naszym kraju. Najnowsze notowanie OLiS nie ujawnia jeszcze, jaki status otrzymało wydawnictwo. Nie wiadomo więc, ile kopii krążka zostało sprzedanych. 

Na trzecim miejscu z debiutem znalazł się Krzysztof Cugowski z albumem 50/70 Moje Najważniejsze. 

Królowa dram - najpopularniejszy album w Polsce

Album, z którego poza wspomnianym singlem pochodzą także znane już hity Siebie Zapytasz, Proszę pana czy aktualny hit Melodia zauważony został już nie tylko przez fanów inteligentnej, nieoczywistej muzyki pop, ale przez cały rodzimy rynek muzyczny. To też pewnego rodzaju przypieczętowanie historii sanah jaka rozpoczęła się wiosną 2019 roku i zaowocowała aż 3 nominacjami do nagrody Fryderyk w lutym tego roku (m.in. w kategorii Najlepszy Debiut Fonograficzny).

Wyróżnienie dopełnia całą kolekcję numerów 1, jakie sanah osiągnęla od początku roku (szczyt Krajowego i Regionalnego Airplaya, listy Spotify Poland Top50 i Viral 50, TIDAL Top100 Polska, Shazam Poland Chart, czy chociażby Podwójna Gorąca 20 Radia ESKA.

Warto dodać, że od kilku miesięcy sanah jest też najczęściej słuchaną polską wokalistką w serwisach streaminowych, a w liście najchętniej oglądanych klipów YouTube/VEVO na 20. miejsc jej klipy zajmują aż… 11 pozycji! Album Królowa Dram dostępny jest w formie cyfrowej i fizycznej aż na 4 nośnikach, a w ubiegłym tygodniu wystartowała strona www.sanah.pl ze sklepem, w którym dostępne są oficjalne gadżety artystki.

Najnowsze