Sala lekcyjna w szkole

i

Autor: Canva

szkoła

Rozpoczęcie roku szkolnego 2024/25 wypadnie później. Uczniowie nie wrócą do szkół 1 września!

2024-06-18 12:40

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Jeszcze kilka dni i uczniowie w całej Polsce usłyszą ostatni dzwonek w tym roku szkolnym. Wielu z nich już teraz poszukuje jednak odpowiedzi na pytanie, na kiedy zaplanowano powrót do szkoły we wrześniu. Jak wynika z zatwierdzonego przez MEN harmonogramu, rozpoczęcie roku szkolnego 2024/25 nie odbędzie się 1 września.

Kiedy jest rozpoczęcie roku szkolnego 2024/25? Chociaż wakacje jeszcze się nie rozpoczęły, a uczniowie w całej Polsce z utęsknieniem wyczekują usłyszenia ostatniego dzwonka, wielu z nich już teraz poszukuje odpowiedzi na to pytanie. Nic dziwnego - dobiegający końca rok szkolny 2023/24 zaczął się wyjątkowo późno, bo w poniedziałek 4 września, dzięki czemu dzieci i młodzież mogły dłużej cieszyć się odpoczynkiem od zajęć dydaktycznych. Czy w tym roku będzie tak samo? Każdy dodatkowy dzień wolnego jest przecież na wagę złota! Jak wynika z zatwierdzonego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej harmonogramu, nowy rok szkolny faktycznie nie zacznie się 1 września. Wszystko przez to, że pierwszy dzień miesiąca wypada w weekend. Wiemy, na kiedy zaplanowano powrót uczniów do szkół. 

Zobacz też: Zakończenie roku szkolnego 2024 - DATA i GODZINA. Tego dnia uczniowie w całej Polsce rozpoczną wakacje!

Viki Gabor o polskiej szkole. Stanowczo skomentowała zniesienie prac domowych

Rozpoczęcie roku szkolnego 2024/25 - kiedy?

Uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych nie mogą narzekać. Tegoroczne wakacje i tak będą długie. Zakończenie roku szkolnego 2023/24 wypada bowiem już w najbliższy piątek, 21 czerwca, a przypomnijmy, że w 2021 roku zakończenie roku szkolnego miało miejsce 25 czerwca, w 2022 roku - 24 czerwca, natomiast w 2023 roku - 23 czerwca. Na kiedy zaplanowano natomiast powrót do szkół? I tu na uczniów czeka dobra wiadomość. Zgodnie z zatwierdzonym przez Men harmonogramem, rozpoczęcie roku szkolnego nie odbędzie się 1, a 2 września 2024 roku.