Zmieniamy Wielkopolskę w Radiu ESKA

i

Autor: Fot. ESKA

Rozbudowa ośrodka kultury w Kościanie - Zmieniamy Wielkopolskę w Radiu ESKA

2018-05-28 14:48

W Kościanie wiedzą jak robić kulturę - i będą ją robić jeszcze lepiej. Sprawdźcie szczegóły.

Dzięki unijnym funduszom rozbudowuje się tam ośrodek kultury. Powstaje nowy budynek, w którym znajdą się między innymi profesjonalne sale do nauki baletu, malarstwa czy teatru. Młodzi aktorzy już nie mogą się doczekać: - Jesteśmy grupą teatralną. Działamy od 6 lat w Kościańskim Ośrodku Kultury. To jest taka możliwość pokazania swoich umiejętności i trochę większe pole manewru, bo ta scena daje dużo możliwości i myślę, że cały czas się rozwija i coraz więcej osób będzie mogła z niego skorzystać skorzystać - mówią młodzi miłośnicy aktorstwa.

- Teraz jeszcze będzie remont więc tym bardziej jest duża scena, jedyna chyba taka w Kościanie no i daje możliwość takiego jakby przygotowania się do tego wystawiania na dużej scenie - dodają. Z rozbudowy cieszy się też Janusz Dodot, dyrektor Kościańskiego Ośrodka Kultury. - W końcu zajęcia odbywać się będą w jednym miejscu. Do tej pory rozrzucone były po całym mieście. - Ściągniemy te wszystkie zajęcia edukacyjne tutaj na Mickiewicza. Powstaną nowoczesne, przystające do 21 wieku sale edukacyjne, malarska, plastyczna, teatralna, taneczna. Balet musi mieć lustra, musi mieć poręcze to wszystko musi być profesjonalne - podkreśla dyrektor ośrodka.

W ramach współfinansowanego przez Unię Europejską projektu powstanie też kawiarnia i muzyczny plac zabaw. Wszystko ma być gotowe do połowy przyszłego roku. Rozbudowa Kościańskiego Ośrodka kultury kosztować będzie ponad 6 milionów 800 tys. złotych. Ponad 4 miliony 300 tys. dołożyła Unia Europejska. Na co jeszcze przeznaczane są unijne pieniądze dowiecie się z kolejnej audycji.

Rozbudowa ośrodka kultury w Kościanie - Zmieniamy Wielkopolskę w Radiu ESKA

i

Autor: Fot. ESKA

Jak unijne pieniądze zmieniają południową Wielkopolskę - o tym w kolejnych wydaniach audycji. Zmieniamy Wielkopolskę - czyli o funduszach europejskich dla Leszna i okolic. Audycja współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Unii Europejskiej.