Równonoc wiosenna 2021 - kiedy jest przesilenie wiosenne? [DATA]

Wiosna 2021
Autor: Pixabay.com

Kiedy będzie równonoc wiosenna w 2021 roku, która inaczej nazywana jest także przesileniem wiosennym? Sprawdź już teraz, kiedy dokładnie wypada data równonocy wiosennej w nowym roku i dowiedz się wszystkiego na ten temat.

Równonoc wiosenna 2021, czyli inaczej przesilenie wiosenne zbliża się wielkimi krokami! Kiedy wypada pierwszy dzień astronomicznej wiosny? Odpowiedzi na te pytanie szuka wiele osób, szczególnie tych, które mrozu i srogiej zimy mają już serdecznie dosyć. Większość z nas, tak naprawdę marzy już o tym, aby pójść topić Marzannę i przywitać przepiękną wiosenną pogodę za oknem. Ciepłe promienie słońca i kolorowe kwiaty, które budzą się wiosną do życia sprawiają, że nasze samopoczucie jest o wiele lepsze, a my sami mamy siłę i ochotę na spełnianie wielu życiowych zachcianek. Zjawisko równonocy wiosennej, jak sama nazwa wskazuje oznacza, że dzień i noc trwają dokładnie tyle samo czasu, czyli po 12 godzin. Od tego momentu, aż do przesilenia letniego, każdy następny dzień będzie dłuższy, a noc krótsza.

Kiedy jest równonoc wiosenna 2021? Przesilenie wiosenne już od wielu lat wypada 20 marca. Data równonocy wiosennej oznacza także dzień, w którym rozpoczyna się astronomiczna wiosna. 

Równonoc wiosenna 2021 - kiedy? 

Równonoc wiosenna 2021 występuje w dniach 20-21 marca z małymi przesunięciami czasowymi. W tym roku przesilenie wiosenne wypada w sobotę 20 marca. To właśnie w tym terminie w Polsce rozpocznie się początek wiosny 2021 roku.

Wiosna w Bydgoszczy
Najnowsze