Równonoc jesienna 2019 - data, magia, obrzędy. Co powinniśmy o niej wiedzieć?

2019-09-23 12:24
Jesień
Autor: East News / Albin Marciniak

Kiedy przypada równonoc jesienna? Jakie magiczne obrzędy i wierzenia dotyczą równonocy jesiennej? Dowiedzcie się więcej na ESKA.pl

Lato powoli odchodzi już w zapomnienie. Wieczory stają się coraz zimniejsze, a słońce nie grzeje już tak mocno. Możemy się już cieszyć bardzo łagodnym i ciepłym rozpoczęciem jesieni. Kiedy jest równonoc jesienna 2019? Jakie zwyczaje łączyły się z tym świętem w czasach Słowian i które z nich przetrwały do dziś? Na ESKA.pl znajdziecie wszystko, co powinniście wiedzieć o tym magicznym wydarzeniu, jakim jest równonoc jesienna.

Równonoc jesienna 2019 - data

Kiedy rozpoczyna się jesień w 2019 roku? Równonoc jesienna w 2019 roku wypada w poniedziałek 23 września. Właśnie tego dnia zacznie się jesień, która potrwa do 21 grudnia. Co ciekawe, gdy my na jednej półkuli witamy jesień, na drugiej rozpoczyna się równonoc wiosenna. Równonoc jesienna oznacza, że dzień i noc trwają dokładnie tyle samo, po 12 godzin.

Równonoc jesienna - magia, obrzędy

Nadszedł sezon wagi, który wprowadza w nasze życie równowagę, zarówno duchową, jak i cielesną. W dawnych czasach z równonocą wiązało się wiele magicznych zwyczajów i obrzędów. Rytuały na równonoc jesienną przeprowadzano na górach, przy ogniskach i w kamiennych kręgach. Był to świetny moment na wróżby i przepowiednie. Według legend odbywał się też wtedy ostatni (lub przedostatni w zależności od wierzeń) zlot czarownic. 

Najnowsze