Równonoc jesienna 2017: kiedy jest pierwszy dzień jesieni?

2017-09-23 11:21
Pierwszy dzień jesieni 2017: kiedy jest równonoc jesienna?
Autor: EAST NEWS Pierwszy dzień jesieni 2017: kiedy jest równonoc jesienna?

Kiedy zaczyna się jesień? Data równonocy jesiennej, końca lata początku jesieni astronomicznej i kalendarzowej do sprawdzenia na ESKA.pl. 

Pierwszy dzień jesieni 2017 rozpocznie się w momencie równonocy jesiennej i potrwa do momentu przesilenia zimowego. Kiedy zaczyna się jesień i kończy lato? Już od pewnego czasu zauważyliśmy, że dni są coraz krótsze, szybko robi się ciemno i pogoda wyraźnie daje nam do zrozumienia, że czas pożegnać wakacyjną aurę. Kiedy jest pierwszy dzień jesieni? 

Zmiana czasu odwołana? Sprawdź informacje >>

Pierwszy dzień jesieni 2017 - kiedy

Data równonocy jesiennej 2017 i początek astronomicznej jesieni 2017 to piątek, 22 września o godzinie 22:02. Dzień później tj. 23 września nastąpi jesień kalendarzowa. Zaś dzień wcześniej - 21 września wypada koniec lata 2017. Warto przypomnieć, że jesień astronomiczna potrwa do 22 grudnia. Data jesieni astronomicznej i jesieni kalendarzowej nie zawsze się pokrywają - czasami daty te wypadają dzień wcześniej lub dzień później, a w roku przestępnym mogą być dodatkowo cofnięte o jeden dzień. Świadkami takich zmian będziemy w 2018 i 2019 roku. 

Boże Narodzenie 2017 za 100 dni, a oni już gotowi!

Autor: brak danych

  Boże Narodzenie za sto dni! Niektórzy uznali, że nie ma co czekać i już teraz ubrali choinkę, przygotowali świąteczne ozdoby i kupili prezenty. Nie robi na nich wrażenia fakt, że mamy dopiero połowę września! Muzyczne gwiazdy również są gotowe na święta. Sia i

 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze