Rowling bogatsza od Ronaldo. Na czym teraz zarabia

i

Autor: Fot. Jonathan Hordle/REX/Shutterstock/EAST NEWS Rowling oficjalnie najbogatszą pisarką na świecie

Rowling bogatsza od Ronaldo. Na czym teraz zarabia?

2017-10-23 18:16

JK Rowling, autorka przygód Harry'ego Pottera oficjalnie najbogatszą pisarką na świecie. Jej dochód to aż 95 milionów dolarów.

Zarobki Rowling w ciągu 12 miesięcy wzrosły aż o 76 milionów dolarów! W ten sposób z łączną sumą 95 mln na rok uplasowała się na pierwszym miejscu najbogatszych pisarzy na świecie według Forbesa. JK to również najlepiej zarabiająca Europejka! Przewyższa pod tym względem nawet samego Cristiano Ronaldo. Piłkarz Realu Madryt zajął zaszczytne drugie miejsce. Jego zarobki wynoszą 93 miliony dolarów, czyli o 2 miliony mniej. 

Rowling - na czym zarabia?

Zarobki pisarki są olbrzymie, ale nie budzą wielkiego zdziwienia. Świat Pottera od zeszłego roku przeżywa drugą młodość Jesienią 2016 do kin trafiła pierwsza część przygód Newtona Scamandera. Fantastyczne Zwierzęta i jak je znaleźć to seria filmów nawiązujących do historii z książek JK Rowling. Opowiada losy dorosłego czarodzieja, poszukiwacza magicznych stworzeń i jego przyjaciół. Wydarzenia mają miejsce 50 lat przed tymi, które opisano w powieści Harry Potter i  Kamieniń Filozoficzny. Rowling nadzorowała nagrania i współtworzyła scenariusz filmu. Oprócz tego, 30 lipca 2016 roku w londyńskim Palace Theatr premierę miała sztuka teatralna Harry Potter i przeklęte dziecko. Historia Albusa Severusa - syna słynnego Harry'ego Pottera przyciągnęła do Londynu fanów z całego świata. Zarówno wybór aktorów (w tym obsadzenie czarnoskórej aktorki w roli Hermiony Granger), jak i sam scenariusz budziły wiele kontrowersji.  Wersję książkową scenariusza przetłumaczono również na język Polski i jest ona dostępna w sprzedaży od 31 lipca 2016. Pieniądze płyną do Rowling wartkim strumieniem również z innych źródeł. Autorka czerpie profity ze świetnie sprzedających się ubrań i gadżetów. Ogromną popularnością ciągle cieszą się figurki, koszulki, przypinki i naklejki. Pojawiła się nawet seria żelków, cukierków, czekoladek i napojów rodem z Hogwartu.

Przyszłość Rowling maluje się w tęczowych barwach. Kolejny film z serii Fantastyczne Zwierzęta ma ukazać się jesienią przyszłego roku. Ma zatem duże szanse na utrzymanie pierwszego miejsca przez kolejne lata. 

>>Daniel Radcliffe kończy 28 lat. Zobacz jak się zmienił Harry Potter [ZDJĘCIA 40+]