Roksana Węgiel - od zawodniczki judo do gwiazdy muzyki. Sprawdź, co o niej wiesz!

2020-01-10 13:51 MK
Roksana Węgiel
Autor: Piotr Korczak/REPORTER

Roksana Węgiel potrzebowała niewiele czasu, by ze skromnej 13-latki z Jasła przemienić się w jedną z najbardziej znaczących postaci w polskim show-biznesie. Wszak, jak wiadomo - talent zawsze się obroni, a jego Roxie odmówić nie można. Z okazji piętnastych urodzin artystki, na ESKA.pl znajdziecie quiz, w którym będziecie mogli sprawdzić, co o niej wiecie.

Roksana Węgiel - quiz dostępny na ESKA.pl rozwiążą tylko prawdziwi fani tej wokalistki! Od chwili wzięcia udziału w pierwszej edycji The Voice Kids, Roxie uznawana jest za jedną z najpopularniejszych polskich wokalistek. Jej single okazały się bardzo dużym sukcesem, tak samo jak jej debiutancki album, który zaledwie trzy miesiące po premierze pokrył się złotem. Również pierwsza trasa koncertowa Roksany - The X Tour Roxie udowodniła, że dziewczyna jest teraz na topie. Wejściówki na to muzyczne wydarzenie sprzedawały się w błyskawicznym tempie!

Aż ciężko uwierzyć, że Roksana Węgiel nie od zawsze wiązała swoją przyszłość z muzyką. Zanim zaczęła brać udział we wszelkiego rodzaju konkursach talentów, które z reguły wygrywała, pasjonowała się tańcem oraz trenowała judo. To właśnie podczas jednego z wyjazdów grupowych, w trakcie konkursu karaoke, odkryła, że potrafi śpiewać! W 2018 roku Roxie wygrała pierwszą edycję The Voice Kids, a następnie - jako pierwsza Polka w historii - Eurowizję Junior.

Roksana Węgiel - quiz

W związku z tym, że 11 stycznia 2020 roku Roksana Węgiel obchodzi swoje 15. urodziny, na ESKA.pl przygotowaliśmy specjalny quiz, w którym możecie sprawdzić swoją wiedzę na temat tej wokalistki. Na niektóre pytania odpowiedź będą znali tylko prawdziwi fani Roxie! Jesteście gotowi, by podjąć to wyzwanie? Quiz znajdziecie poniżej.

Najnowsze