Roksana Węgiel na Eurowizji 2021? Decyzja gwiazdy zaskoczyła fanów!

2020-04-09 10:44
Roksana Węgiel
Autor: Viktor Tolochko/SPUTNIK Russia/East News

Po historycznym zwycięstwie na Eurowizji Junior 2018, Roksana Węgiel stała się jedną z faworytek do reprezentowania naszego kraju w regularnym Konkursie Piosenki Eurowizji. Zgodnie z regulaminem, Roxie mogłaby starać się o taką możliwość już w przyszłym roku. Czy nastoletnia wokalistka ma to w planach? Sprawdź na ESKA.pl.

Roksana Węgiel na Eurowizji 2021? Tego z pewnością chcieliby wszyscy fani młodej piosenkarki, którzy wciąż w pamięci mają jej trium podczas Eurowizji Junior 2018, która odbywała się w Mińsku. Po raz pierwszy w historii, w konkursie muzycznym skierownaym do dzieci wygrała reprezentantka naszego kraju. Dzięki Roxie, Eurowizja Junior 2019 odbyła się w Polsce, w Gliwicach, gdzie po raz kolejny wygrała wokalistka z Polski, czyli Viki Gabor. Pewne jest, że także Eurowizja Junior 2020 odbędzie się u nas.

Jako że Roksana Węgiel skończyła w tym roku 15 lat, zgodnie z obowiązującym regulaminem, mogłaby ona spróbować swoich sił na "dorosłej" Eurowizji w przyszłym roku. Tegoroczny Konkurs Piosenki Eurowizji został odwołany w związku z pandemią koronawirusa, a przedstawiciele Telewizji Polskiej ani sama Alicja Szemplińska nie potwierdzili jeszcze, czy zwyciężczyni 10. edycji The Voice of Poland ma zagwarantowane miejsce na Eurowizji 2021, tak jak reprezentanci wielu innych krajów, którzy mieli walczyć o zwycięstwo w maju. Roksana Węgiel wypowiedziała się na temat potencjalnego udziału w muzycznej imprezie. Jej słowa mogą okazać się dla niektórych fanów sporym zaskoczeniem.

Roksana Węgiel zdradza swoje TOP 5 hitów [TYLKO NA ESKA.pl]

Roksana Węgiel na Eurowizji 2021?

Pozostająca w swoim rodzinnym mieście Roksana Węgiel udzieliła wywiadu redaktorowi serwisu VIVA! Zapytana o to, czy planuje startować w preselekcjach do Eurowizji 2020, o ile takowe się odbędą, młoda gwiazda otwarcie przyznała, że nie ma tego w planach. Jednocześnie, nie wykluczyła, że w przyszłości ponownie nie spróbuje swoich sił na eurowizyjnej scenie. - Na razie na pewno, jak będę miała 16 lat, nie wystąpię na dorosłej Eurowizji. Może później. Zobaczymy, jak się życie potoczy - wyznała.

Udział w Eurowizji Junior 2018 otworzył Roxie wrota do wielkiej kariery. Wokalistka może pochwalić się albumem, który uzyskał status platynowego, kilkoma wielkimi hitami, które wygenerowały miliony odsłon w serwisie YouTube oraz milionem obserwujących na Instagramie.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze