gwiazdy

Roksana Węgiel na drodze krzyżowej. W pierwszej chwili myśleliśmy, że to przeróbka!

2024-03-28 12:15

Roksana Węgiel nigdy nie ukrywała, że jest osobą wierzącą. Artystka chętnie angażuje się w kościelne widowiska. Tym razem fani będą mieli okazję zobaczyć ją podczas wyjątkowego koncertu z okazji Wielkiego Piątku. Do sieci trafiły zdjęcia promujące produkcję. Przez moment myśleliśmy, że to fotomontaż. Ubrana skromnie Roxie przyglądała się kolejnym stacjom drogi krzyżowej.

Roksana Węgiel wielokrotnie mówiła, że kiedy jest jej źle, ukojenie odnajduje w modlitwie. Piosenkarka jest osobą wierzącą i praktykująca. Gwiazda, co jest dość nietypowe dla osób w jej wieku, nie wstydzi się przyznać do tego, że regularnie chodzi do kościoła. Co więcej, na jej ostatniej, pokrytej złotem płycie "13+5" pojawiła się nawet piosenka zatytułowana "Ufam ci", będąca rozmową artystki z Wszechmogącym. W refrenie kawałka Roxie śpiewa: 

I kiedy stoisz przy mnie, nawet jasny mrok. Zła się nie ulęknę, w sercu słyszę: Ufam, ufam, ufam ci...

Węgiel regularnie uświetnia telewizyjne imprezy katolickie. Mimo napiętego grafiku piosenkarka zdecydowała się na udział w widowisku "Pasja. Misterium Męki Pańskiej". Jak wyjaśniają organizatorzy, jest to program muzyczny, na który składa się 12 pieśni pasyjnych w wykonaniu znanych polskich artystów m.in. właśnie Roksany Węgiel, dla której udział w przedsięwzięciu był osobistym przeżyciem.

Zobacz też: Roksana Węgiel nie spędzi Wielkanocy z rodziną! Dlaczego? Powód jest jeden

Roksana Węgiel o trudnych początkach z Kevinem

Roksana Węgiel na drodze krzyżowej

Dla Roxie, jak dla wszystkich katolików, Wielkanoc ma ogromne znaczenie. To czas celebracji zwycięstwa życia nad śmiercią i pokuty za grzechy. 

Jestem osobą głęboko wierzącą i nie wyobrażam sobie celebrowania Świąt Wielkiej Nocy bez czynnego udziału w jego obchodach. Pieśni wielkanocne przeżywam bardzo mocno. Mam swoją ulubioną pieśń - Psalm 146 wielbiący Jezusa Chrystusa, który uzdrawiał i pomagał chorym. Mówi on o tym, że powinniśmy zawierzyć swoje sprawy Bogu i zdać się na jego ogromne miłosierdzie - wyjaśniła.

Do sieci trafiły zdjęcia promujące koncert. Widać na nich skromnie ubraną Roxie przyglądającą się odgrywanym stacjom drogi krzyżowej. Znajdziecie je na górze strony.