Roxie Węgiel o Fryderykach

i

Autor: AKPA

tylko u nas

Roksana Węgiel dosadnie o Fryderykach. Nie liczy na zdobycie tej nagrody!

2024-04-03 18:03

Roksana Węgiel była nominowana do Fryderyka za swój debiut. Statuetki wówczas nie wygrała. Dziś piosenkarka podkreśla, że nie dąży do tego, by móc pochwalić się tą uznawaną za najważniejszą dla polskiej branży muzycznej nagrodą. Nawiązała do słów Vito Bambino.

Roksana Węgiel już od 6 lat cieszy się mianem jednej z największych gwiazd polskiej sceny muzycznej. Wokalistka jako pierwsza Polka w historii wygrała Eurowizję Junior, na stałe zapisując się na kartach historii tego wydarzenia. W 2019 roku piosenkarkę zaproszono nawet na galę rozdania nagród muzycznych Fryderyk, by zaprezentowała swój eurowizyjny hit "Anyone I Want To Be", a nawet nominowano w kategorii "Fonograficzny Debiut Roku". Roxie przegrała ostatecznie z zespołem Tulia, naszymi reprezentantkami na Eurowizji. Dziś o Fryderykach często mówi się jako o kółku wzajemnej adoracji. Szerokim echem odbił się post Vito Bambino, który rozbił bank pod względem nominacji, a do domu wrócił z niczym. Artysta wprost wyznał, że Fryderyk z "najważniejszej nagrody muzycznej" powinien zmienić nazwę na "najmądrzejszą nagrodę muzyczną", nawiązując do faktu, iż nagrodzona statuetką za utwór roku piosenka Lecha Janerki była znana jedynie nielicznym. Co na temat Fryderyków sądzi natomiast pominięta, jeśli chodzi o tegoroczne nominacje, Roksana Węgiel? Gwiazda nie dąży do tego, by powiększyć swoją kolekcję nagród właśnie o tę.

Dlaczego Roxie Węgiel bierze ślub w tym roku? Odpowiedziała. Wcześniej tego nie planowała!

Dlaczego Roksana Węgiel bierze ślub w tak młodym wieku?

Roksana Węgiel o Fryderykach

Roksana Węgiel ze szczerością przyznała nam, że nie zależy jej na zdobyciu Fryderyka. Piosenkarka nie działa aktualnie pod szyldem żadnej z wiodących wytwórni płytowych, dlatego też nie czuje, że trudniej jest jej się mierzyć z gigantami na rynku.

Jeśli mowa o Fryderykach, to na pewno jest ciężej, ale ja nawet nie liczę ani nie oczekuję tej nagrody. Byłam raz nominowana w kategorii "debiut roku" po wygraniu Eurowizji i wiesz, że nie dostałam tego Fryderyka. (...) Uważam, że Fryderyki, szczególnie po tym, co się ostatnio działo, nie są wyznacznikiem tego, co się dzieje w rzeczywistości, więc nie zależy mi na tym zupełnie, a prawda się  sama obroni - wyznała.

Spodziewaliście się?

Listen on Spreaker.