Arkusz egzaminacyjny

i

Autor: Adam STASKIEWICZ/East News

Rok szkolny 2021/22 - KALENDARZ egzaminów. Harmonogram matur i egzaminów ósmoklasisty

2021-08-25 12:46

Rok szkolny 2021/22 zbliża się wielkimi krokami. Warto już teraz zapoznać się z kalendarzem czekających na uczniów egzaminów. Na kiedy zaplanowano matury, a na kiedy egzamin ósmoklasisty 2022? Wszystkie informacje dotyczące sesji egzaminacyjnych znajdziecie już teraz w jednym miejscu.

Rok szkolny 2021/22 - KALENDARZ egzaminów przyda się wszystkim uczniom rozpoczynającym naukę we wrześniu. Zgodnie z zapowiedziami Ministerstwa Edukacji i Nauki nowy rok szkolny rozpocznie się w trybie stacjonarnym. Uczniowie powrócą do placówek w środę, 1 września. W sieci opublikowany został oficjalny kalendarz roku szkolnego 2021/22. Dzięki niemu wiemy, na ile dni wolnych mogą liczyć powracający do szkół podstawowych i ponadpodstawowych uczniowie. Kiedy weźmiemy pod uwagę zarówno dni ustawowo wolne od pracy, jak i wakacje, ferie, przerwy świąteczne i weekendy, wyjdzie nam aż 178 dni wolnych od zajęć szkolnych. Jak natomiast prezentuje się harmonogram egzaminów w roku szkolnym 2021/22? Na kiedy zaplanowano matury, a na kiedy egzamin ósmoklasisty? Oficjalne daty sesji egzaminacyjnych są już znane. Ich znajomość z pewnością pomoże uczniom kończącym szkołę odpowiednio się do nich przygotować.

Sonda
Zdajesz w tym roku maturę lub egzamin ósmoklasisty?

Rok szkolny 2021/22 - egzaminy

Kiedy matura w 2022 roku? Informacji tej poszukują uczniowie, którzy w tym roku kończą szkołę ponadpodstawową. Centralna Komisja Egzaminacyjna przedstawiła konkretne daty odbywania się egzaminów. Zgodnie z podawanymi danymi, matura 2022 rozpocznie się 4, a zakończy 23 maja.

W przypadku egzaminów ósmoklasisty również znany jest dokładny harmonogram. Sesja dla kończących szkołę podstawową uczniów rozpocznie się 24 maja, a zakończy 26. Na 24 maja przewidziano test z języka polskiego, na 25 maja z matematyki, a na 26 maja z języka obcego.

Teledyski kręcone w szkole! Pamiętasz je wszystkie?