Gwiazdy

"Rodzina Soprano". Lorraine Bracco zagrała dr Jennifer Melfi. Jej życie nie było usłane różami. Jak zmieniła się aktorka?

"Rodzina Soprano" to amerykański serial, który zyskał miano kultowego. W jedną z kluczowych postaci, psychoterapeutki Jennifer Melfi, wcieliła się w nim Lorraine Bracco. Prywatnie los nie oszczędzał aktorki, która ma na swoim koncie bankructwo i walkę o córkę. Jak po 25 latach wygląda serialowa dr Melfi i jak potoczyły się jej losy?

Spis treści

  1. "Rodzina Soprano" - serialowy hit wszechczasów 
  2. Lorraine Bracco jako psychiatra Jennifer Melfi w "Rodzinie Soprano" 
  3. Trudne życie aktorki Lorraine Bracco. Bankructwo i walka o córkę 
  4. Jak dziś wygląda dr Jennifer Melfi z serialu "Rodzina Soprano"? 

"Rodzina Soprano" - serialowy hit wszechczasów 

Serial "Rodzina Soprano", choć powstał ćwierć wieku temu, przez wielu wciąż nazywany jest serialem wszechczasów. Opowieść o bosie rodziny mafijnej, Tony'm Soprano, który walczy z depresją, została wielokrotnie nagradzana m.in. "Złotym Globem". 

W główną rolę w serialu wcielił się zmarły w 2013 roku James Gandolfini. 

W czołowej obsadzie znaleźli się także m.in.: 

  • Lorraine Bracco jako Dr Jennifer Melfi,
  • Edie Falco jako Carmela Soprano,
  • Michael Imperioli jako Christopher Moltisanti,
  • Jamie-Lynn Sigler jako Meadow Soprano,
  • Steven Van Zandt jako Silvio Dante. 

Produkcja była emitowana w amerykańskiej Telewizji HBO w latach 1999-2007. W HBO Polska premierowe odcinki pojawiły się w latach 2000- 2007. 

Czytaj także: Peggy Bundy po latach. Katey Sagal ma za sobą mroczną przeszłość

Lorraine Bracco jako psychiatra Jennifer Melfi w "Rodzinie Soprano" 

Zmagający się z atakami paniki Tony Soprano uczęszcza na terapię do dr Jennifer Melfi, która jest w stanie go zrozumieć i bardzo stara się mu pomóc. 

Aktorka Lorraine Bracco, która wcieliła się w tę rolę, karierę rozpoczęła już w latach 70. Mieszkała wówczas we Francji i tam stawiała swoje pierwsze kroki w branży. Poza rolami we francuskich filmach, pracowała także w radiu i była modelką. Po zdobyciu doświadczenia wróciła do USA, gdzie zagrała m.in. w thrillerze Osaczona" czy komedii "Drużyna marzeń". 

Rola, dzięki której wypłynęła na szerokie wody była postać Karen Hill w głośnym kryminale "Chłopcy z ferajny" w reżyserii Martina Scorsese z 1990 roku. Lorraine Bracco była za nią pozytywnie oceniana przez krytyków oraz nominowana do Oscara i Złotego Globu. 

Choć wydawało się, że kariera rozpoznawalnej już aktorki nabierze tempa, na kolejną wielką rolę musiała czekać blisko 9 lat. Dopiero w 1999 roku Bracco zasłynęła jako dr Jennifer Melfi w słynnej "Rodzinie Soprano". 

Trudne życie aktorki Lorraine Bracco. Bankructwo i walka o córkę 

Prywatnie aktorka Lorraine Bracco musiała zmagać się z wieloma przeciwnościami losu. W 1979 roku wyszła za Daniela Guerarda, z którym ma córkę Margaux. Związek ten przetrwał jednak zaledwie trzy lata. 

Kolejnym mężem aktorki został amerykański aktor i producent Harvey Keitel. Małżeństwo doczekało się córki Stelli, o którą po rozwodzie toczyli zacięty bój w sądzie. Bracco chciała wyłącznej opieki nad dzieckiem, na co nie chciał się zgodzić jej były mąż. Proces był długi i męczący. Wysokie koszty sądowe doprowadziły aktorkę do bankructwa! 

Na szczęście w tym okresie otrzymała ona rolę w "Rodzinie Soprano". Wielki sukces jaki osiągnęła produkcja, pozwolił jej stanąć finansowo na nogi. 

Kolejnym mężem serialowej psychoterapeutki był aktor Edward James Olmos, jednak to małżeństwo także nie przetrwało. 

Jak dziś wygląda dr Jennifer Melfi z serialu "Rodzina Soprano"? 

Urodzona w październiku 1954 roku Lorraine Bracco ma obecnie 69 lat! Upływającego czasu nie da się zatrzymać. Serialowa dr Jennifer Melfi ma dziś siwe włosy i nie przypomina już siebie z "Rodziny Soprano". 

Bracco jest autorką dwóch książek i jest mocno zaangażowana w sprawy ochrony środowiska. 

Zobacz w galerii, jak dziś wygląda aktorka. 

Brooke z Mody na sukces. Po latach szczęka opada!

QUIZ. Jak dobrze pamiętasz kultowe seriale z lat 90.? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 10
Serial "Słoneczny patrol" opowiadał o ratownikach z...
Słoneczny Patrol