Rodzina królewska - kto jest, który w kolejce do tronu?

i

Autor: Fot. PA Wire/PA Images/EAST NEWS Królowa Elżbieta

Rodzina królewska - kto jest, który w kolejce do tronu?

2018-05-19 13:27

W ciągu najbliższych dni na świat ma przyjść 3 dziecko księżnej Kate i księcia Williama. Które będzie w kolejce do tronu Wielkiej Brytanii? Dowiedzcie się jak wygląda linia sukcesji na ESKA.pl 

Rodzina królewska Wielkiej Brytanii ciągle się powiększa! W kwietniu na świat przejdzie już trzecie z kolei dziecko Księcia Williama i jego pięknej małżonki Kate. W maju natomiast oczy całego świata będą zwrócone na młodszego z książąt - Harry'ego, który powie sakramentalne tak swojej narzeczonej Meghan Markle. Para z pewnością w niedługim czasie również będzie zakładać rodzinę. Kto jednak odziedziczy tron? 

Królewski ślub - polski akcent na weselu księcia Harry'ego!

Autor: brak danych

  Ślub Księcia Harry'ego to ważna uroczystość, którą Anglia żyje już od kilku miesięcy. Jego piękną wybranką jest aktorka Meghan Markle. Narzeczeni nie próżnują, a przygotowania do wesela idą pełną parą. Wiemy już jak będzie wyglądała większa część

Rodzina królewska - kto jest, który w kolejce do tronu? 

Tron jako pierwszy odziedziczy syn obecnie miłościwie panującej Elżbiety II - książę Karol. Drugi w kolejce jest jego najstarszy syn William, a zaraz po nim jego pierworodny - George. W świetle nowych przepisów, koronę będzie mogła również nosić w razie bezdzietnej śmierci brata księżniczka Charlotte. Książę Harry po narodzinach royal baby będzie 6 w kolejce do tronu. 

Royal baby - czy ma szanse odziedziczyć tron? 

W zawiązku ze zmianą przepisów, nawet jeśli w kwietniu urodzi się dziewczynka, będzie ona mogła w przyszłości odziedziczyć koronę. W przypadku bliźniaków będzie decydować czas urodzenia.. Royal baby urodzone w 2018 roku będzie zatem 5 w kolejce do tronu.Obecnie żyje 57 pretendentów do korony.