Robin Thicke i Pharrell Williams zapłacą za kradzież Blurred Lines! Poznaj plagiaty lub inspiracje muzyczne - od Robina Thicke po Lady Gagę. Sprawdź hity bardzo podobne do innych piosenek [VIDEO]

2015-03-11 14:15
Robin Thicke kadr z Blurred Lines
Autor: youtube.com Robin Thicke kadr z Blurred Lines

Pharrell Williams i Robin Thicke przegrali w sądzie! "Blurred Lines" Robina Thicke to ukradziona piosenka "Got to Give It Up" Marvina Gaye. Ile zapłacą za plagiat? Dowiecie się na ESKA.pl. Z tej okazji przypominamy wam hity, które były posądzane o plagiat i konflikty które zakończyły się procesem w sądzie. Sami oceńcie - plagiat, inspiracja czy przypadek?

Ponad 7,3 miliona dolarów zapłacą Robit Thicke i Pharrell Williams za wzorowanie się na piosence Marvina Gaye. Płyta zawierająca hit rozeszła się w ponad 7 milionach kopii i była hitem na listach przebojów przez wiele tygodni.

Podejrzenie (lub udowodnienie) plagiatu łączy ich z Lady Gagą, Gwen Stefani, Kelly Clarkson i Samem Smithem... Artyści ci musieli się tłumaczyć ze znacznego podobieństwa swoich piosenek do innych utworów. Czasami konflikt kończył się w sądzie i musieli przyznać, że podobieństwo nie jest przypadkowe.

Madonna spadła ze sceny na BRIT Awards - zobacz VIDEO >>
ZOBACZ 7 wypadków gwiazd na scen - upadek Madonny nie był pierwszy! >>

Poznajcie najbardziej znane piosenki, które były pod lupą tropicieli plagiatów i sami oceńcie czy podejrzenia były słuszne!

>>> Legia - Ajax. Mecz na żywo online i w telewizji - o której i gdzie transmisja?

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze