Robert Miles nie żyje. Kim był i jakie hity nagrał?

i

Autor: fot. www.facebook.com/openlabradio/ screen z facebooka www.facebook.com/openlabradio/

Robert Miles nie żyje. Kim był i jakie hity nagrał?

2017-05-10 17:43

Robert Miles zmarł na Ibizie w wieku 47 lat. Kim był i jakie hity nagrał? Karierę legendy muzyki trance przybliżamy na ESKA.pl

Robert Miles nie żyje - legendarny twórca muzyki trance miał 47 lat. Nagrał mnóstwo hitów, które w latach 90. XX wieku były 'czymś nowym' na rynku muzycznym. Nikt przed nim nie tworzył stylu zwanego Dream-Trance. Włoski producent zostanie zapamiętany z takich kawałków jak One and One, Fable czy przebój Children, który przez kilkanaście tygodni nie schodził z miejsca 1. na kilkunastu listach przebojów w Europie. Ten sam utwór w błyskawicznym tempie sprzedał się w nakładzie 1,5 miliona egzemplarzy. Robert Miles zmarł na Ibizie w wyniku nieznanej choroby. Smutna informacja obiegła cały świat muzyki klubowej i nie tylko... w środę, 9 maja. 

Robert Miles nie żyje - kim był autor Children?

Robert Miles, a tak naprawdę Roberto Concina, włoski producent i didżej urodzony w Szwajcarii. W latach 90. był inspiracją do tworzenia dla wielu wykonawców muzyki tanecznej. Właśnie Miles postawił wszystko na jedną kartę i zaryzykował wprowadzając na rynek zupełnie nowe brzmienie. Udało się i z sukcesem rozpoczął międzynarodową karierę.

Od najmłodszych lat uczył się gry na pianinie, a zdobyte później umiejętności wykorzystał w tworzeniu swoich największych hitów: Children, Fable czy One and One z debiutanckiego albumu Dreamland. Wszystkie te przeboje usłyszeć mogliście na antenie Radia ESKA.

 

 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE