RHW, czyli odwrócona pielęgnacja włosów. Jak stosować tę metodę?

i

Autor: FreePik

Uroda

RHW, czyli odwrócona pielęgnacja włosów. Jak stosować tę metodę?

2024-05-02 13:53

Reverse Hair Washing to trend z TikToka, który postawił na głowie dotychczasowe zasady pielęgnacji włosów. I to dosłownie, bo według reguł RHW cały rytuał zaczynamy od końcowego etapu, czyli odżywki. Jakie efekty daje odwrócone mycie włosów i kto szczególnie doceni tę nietypową metodę?

Cudowne SIEMIĘ LNIANE - do picia, na włosy i skórę, zamiast jajka

W świecie pielęgnacji, tak samo jak w modzie i innych dziedzinach życia, zasady wyznaczają trendy. Koreańska pielęgnacja, zasada OMO, peeling głowy, pięcioetapowe oczyszczanie skóry - te i wiele innych rytuałów pielęgnacyjnych swój początek miało w mediach społecznościowych. Nowe metody pielęgnacji - wcześniej testowane i skrupulatnie recenzowane przez znane influencerki - kuszą, by wypróbować je także na sobie.

Ostatnimi czasy na fali jest RHW, czyli odwrócone mycie włosów. Ten sposób pielęgnacji przypomina trochę metodę OMO (odżywka - szampon - odżywka), jednak w przypadku Reverse Hair Washing cały rytuał opiera się na dwóch krokach: pierwszym jest odżywka, a drugi i zarazem ostatni to szampon. Brzmi dziwnie? Okazuje się jednak, że odwrócone mycie przynosi włosom wiele korzyści i ma coraz więcej zwolenniczek. Jakie włosy najbardziej skorzystają z tej metody i dlaczego warto ją wypróbować?

Reverse Hair Washing - na czym to polega i jakie daje efekty?

Rytuał oczyszczania pukli zaczynamy nietypowo, bo w pierwszej kolejności sięgamy po odżywkę lub maskę. Produkt trzymamy na włosach przez 10 - 15 minut, a następnie spłukujemy go, ale niezbyt dokładnie. Drugi i ostatni krok to mycie głowy szamponem. Ważne, żeby nałożyć go na jej skórę i u nasady włosów - nie na końcówki. W ten sposób dokładnie oczyszczamy skalp, a to sprawia, że cebulki włosów będą bardziej dotlenione, a kosmyki mocniejsze i zdrowsze.

Metoda RHW sprawia, że pukle stają się lśniące i puszyste - bez efektu przyklapnięcia. Myjąc włosy w ten sposób gwarantujesz sobie skuteczne oczyszczenie i odżywienie bez ryzyka obciążenia kosmyków.

W przypadku jakich włosów sprawdzi się metoda odwróconego mycia?

To idealny sposób dla posiadaczek przetłuszczających się, cienkich i przylizanych włosów. Jeżeli twojej fryzurze brakuje objętości i życia, dzięki metodzie RHW będzie wyglądała świeżo i zdrowo. Marzysz o sypkich, miękkich i lśniących włosach? Odwróć reguły pielęgnacji włosów, a z pewnością odczujesz różnicę!