Reprezentacja Polski na MŚ 2022 - zarobki. Ile zarabiają Polacy piłkarze?

2022-11-16 10:45
Reprezencja Polski
Autor: AKPA

Zarobki polskich piłkarzy robią ogromne wrażenie. Mistrzostwa Świata w Katarze 2022 są znakomitą okazją, by pokazać swoje sportowe umiejętności, ale również sporo zarobić. Na czyje konto wpłynie najwięcej kasy? Ile piłkarze dostali za awans?

Zarobki reprezentacji Polski na Mistrzostwach Świata w Katarze 2022 mogą przyprawić wielu o zawrót głowy. MŚ 2022, dla polskich piłkarzy, to ogromna szansa, by zapisać się na kartach historii, pokazać swoje umiejętności, ale również sporo zarobić. To właśnie zarobki reprezentacji Polski niesamowicie interesują internautów. Nie jest tajemnicą, że polscy piłkarze mogą pochwalić się sporymi sumami na swoich kontach. Jednak warto pamiętać, że wszystko jest poprzedzone latami ciężkiej pracy, wyrzeczeń i często poważnych kontuzji. Na konta polskich piłkarzy spore kwoty wpłynęły m.in. za sam awans na mundial.

Kupuję strój sportowy w dyskoncie i sieciówce [ZA MNIEJ NIŻ 100 ZŁ] | ESKA XD - Fit vlog #61

Reprezentacja Polski na MŚ 2022 - zarobki

Polski Związek Piłki Nożnej, za awans na mundial, został nagrodzony ponad 11 milionami złotych. Pieniądze zostały rozdysponowane wśród piłkarzy zgodnie z ustalonym systemem. Przy podziale premii istotne jest to, kto ile grał. Najwięcej zarobili zawodnicy, którzy zagrali w pierwszym składzie. Odrobinę mniejsze sumy wpłynęły na konta piłkarzy, którzy wchodzili na boisko z ławki. Najmniej zarobili ci, którzy wszystkie mecze oglądali z ławki.

Zarobki polskich piłkarzy

Podopieczni Czesława Michniewicza za samą grę w eliminacjach mogą pochwalić się sporymi zarobkami. Według sport.pl najwięcej zgarnęli: Robert Lewandowski i Wojciech Szczęsny. Wszystko ze względu na to, że grali oni w wyjściowym składzie w ośmiu eliminacyjnych meczach oraz w barażu. Na ich konto wpłynęło ponad 680 tys. zł. Nieco mniej, bo 643 tys. zł. zarobili: Kamil Glik i Jakub Moder. Z kolei Bartosz Bereszyński może pochwalić się przelewem o wartości 587 tys. zł. Najmniej zarobili: Nicola Zalewski - 56 tys. zł, Karol Niemczycki - 38 tys. zł oraz Sebastian Kowalczyk - 19 tys. zł.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze