Remont Szpitala Neuropsychiatrycznego w Kościanie w Zmieniamy Wielkopolskę w Radiu ESKA

2018-05-24 14:11
Remont Szpitala Neuropsychiatrycznego w Kościanie w Zmieniamy Wielkopolskę w Radiu ESKA
Autor: Fot. Radio ESKA Remont Szpitala Neuropsychiatrycznego

Kolejna audycja Zmieniamy Wielkopolskę w Radiu ESKA dotyczy remontu Szpitala Neuropsychiatrycznego w Kościanie.

Budynek Wojewódzkiego Szpitala Neuropsychiatrycznego w Kościanie przejdzie gruntowny remont. Dzięki dofinansowaniu z WRPO 2014+ rozbudowany zostanie oddział psychiatryczny. Cała inwestycja pochłonie 6 milionów złotych z czego ponad 5 milionów pochodzić będzie z Unii Europejskiej.

Piotr Zborowski: jestem zastępcą dyrektora szpitala neuropsychiatrycznego w Kościanie. Gdy pojawiła się możliwość dofinansowania w ramach WRPO, postanowiliśmy wystartować, udało się i dostaliśmy dofinansowanie z budżetu Unii Europejskiej. Ta przebudowa bardzo gruntownie ingeruje w strukturę budynku. To są prace wewnątrz związane z przesunięciem ścian, murów. Dobudowujemy windę, co jest niezwykle ważne, bo w czterokondygnacyjnym budynku dzisiaj tego nie ma, a to jest standard dla osób niepełnosprawnych, powstaną też pomieszczenia, łazienki dla niepełnosprawnych, specjalne pochwyty umożliwiające im swobodną komunikację po obiekcie, czyli wszystko co jest związane z łamaniem barier architektonicznych. W tej chwili jest to oddział 41 łóżkowy i takowym zostanie po tej przebudowie.

Mariusz Banasiak: jestem lekarzem psychiatrą i obecnie pełnię obowiązki zastępcy ordynatorem oddziału. Borykamy się z problemami natury technicznej i starym wyposażeniem, brakiem dostatecznego dostępu do węzła sanitarnego dla pacjentów i zatłoczonymi pomieszczeniami. Remont te problemy rozwiąże i poprawi ogólną też jakość i komfort tutaj pobytu pacjentów. 

Zapraszamy na Dni Otwarte Funduszy Europejskich. Bądźcie z nami w dniach od jedenastego do trzynastego maja. Szczegóły na stronie dniotwarte.eu.  Informujemy również o planowanym od 30 kwietnia, w ramach WRPO 2014+  konkursie: Wsparcie aktywności zawodowej pracowników poprzez działania prozdrowotne – RPZ onkokardiologia. 

Szczegóły konkursu znajdziecie na stronie wrpo.wielkopolskie.pl. Jak unijne pieniądze zmieniają południową Wielkopolskę - o tym w kolejnych wydaniach audycji:
Zmieniamy Wielkopolskę – czyli o funduszach europejskich dla Leszna i okolic.Audycja współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Unii Europejskiej.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze