Remont Szpitala Neuropsychiatrycznego w Kościanie w Zmieniamy Wielkopolskę w Radiu ESKA

i

Autor: Fot. Radio ESKA Remont Szpitala Neuropsychiatrycznego

Remont Szpitala Neuropsychiatrycznego w Kościanie w Zmieniamy Wielkopolskę w Radiu ESKA

2018-05-24 14:11

Kolejna audycja Zmieniamy Wielkopolskę w Radiu ESKA dotyczy remontu Szpitala Neuropsychiatrycznego w Kościanie.

Budynek Wojewódzkiego Szpitala Neuropsychiatrycznego w Kościanie przejdzie gruntowny remont. Dzięki dofinansowaniu z WRPO 2014+ rozbudowany zostanie oddział psychiatryczny. Cała inwestycja pochłonie 6 milionów złotych z czego ponad 5 milionów pochodzić będzie z Unii Europejskiej.

Piotr Zborowski: jestem zastępcą dyrektora szpitala neuropsychiatrycznego w Kościanie. Gdy pojawiła się możliwość dofinansowania w ramach WRPO, postanowiliśmy wystartować, udało się i dostaliśmy dofinansowanie z budżetu Unii Europejskiej. Ta przebudowa bardzo gruntownie ingeruje w strukturę budynku. To są prace wewnątrz związane z przesunięciem ścian, murów. Dobudowujemy windę, co jest niezwykle ważne, bo w czterokondygnacyjnym budynku dzisiaj tego nie ma, a to jest standard dla osób niepełnosprawnych, powstaną też pomieszczenia, łazienki dla niepełnosprawnych, specjalne pochwyty umożliwiające im swobodną komunikację po obiekcie, czyli wszystko co jest związane z łamaniem barier architektonicznych. W tej chwili jest to oddział 41 łóżkowy i takowym zostanie po tej przebudowie.

Mariusz Banasiak: jestem lekarzem psychiatrą i obecnie pełnię obowiązki zastępcy ordynatorem oddziału. Borykamy się z problemami natury technicznej i starym wyposażeniem, brakiem dostatecznego dostępu do węzła sanitarnego dla pacjentów i zatłoczonymi pomieszczeniami. Remont te problemy rozwiąże i poprawi ogólną też jakość i komfort tutaj pobytu pacjentów. 

Zapraszamy na Dni Otwarte Funduszy Europejskich. Bądźcie z nami w dniach od jedenastego do trzynastego maja. Szczegóły na stronie dniotwarte.eu.  Informujemy również o planowanym od 30 kwietnia, w ramach WRPO 2014+  konkursie: Wsparcie aktywności zawodowej pracowników poprzez działania prozdrowotne – RPZ onkokardiologia. 

Szczegóły konkursu znajdziecie na stronie wrpo.wielkopolskie.pl. Jak unijne pieniądze zmieniają południową Wielkopolskę - o tym w kolejnych wydaniach audycji:
Zmieniamy Wielkopolskę – czyli o funduszach europejskich dla Leszna i okolic.Audycja współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Unii Europejskiej.