Szkoła

i

Autor: Pixabay.com/Wokandapix (Pixabay License)

Rekrutacja do technikum 2022 - terminy, punkty, etapy, zasady. Rekrutacja dla wszystkich?

2022-05-28 14:10

Rekrutacja do technikum to coś, co interesuje wielu absolwentów szkół podstawowych, którzy zastanawiają się nad kolejnym etapem edukacji. Aby dostać się do wybranej szkoły, trzeba spełnić odpowiednie wymogi. Jak wygląda nabór uczniów do techników? Wyjaśniamy zasady rekrutacji 2022/2023.

Rekrutacja do technikum 2022 - jak wyglądają zasady przyjęcia? Technikum to zaraz po liceum najpopularniejszy wybór wśród absolwentów szkół podstawowych. Cykl edukacji trwa rok dłużej, ale daje też większe możliwości. Absolwenci techników kończą szkołę nie tylko z maturą i wykształceniem średnim, ale także z zawodem. To właśnie z tego powodu wiele osób decyduje się właśnie na ten wybór. Z pewnością wiele osób zastanawia się, jak wygląda rekrutacja do techników. Czy wszyscy mogą aplikować? Na jakiej podstawie wybierani są uczniowie? Postaramy się rozwiać wasze wątpliwości.

ZOBACZ TAKŻE: Kalkulator punktów do liceum 2022 - jak policzyć? Ile trzeba mieć, by się dostać?

HIGH LEAGUE, FORMA NA LATO, KASA NA KOMUNIĘ, GALANTIS vs ROXETTE | ESKA XD #049

Rekrutacja do technikum 2022 - terminy, etapy

Proces rekrutacji do technikum rozpoczyna się jeszcze przed egzaminem ósmoklasisty. Trzeba wtedy złożyć wniosek z deklaracją, a po otrzymaniu wyników z egzaminu należy je dostarczyć wraz ze świadectwem ukończenia szkoły podstawowej. Po terminie składania dokumentów, który wyznaczany jest przez daną placówkę, publikowana jest lista kandydatów, którzy zakwalifikowali się do drugiego etapu. Po drugim etapie podawana jest oficjalna lista przyjętych uczniów. Oto najważniejsze daty w tegorocznej rekrutacji:

  • 1 lipca 2022 (piątek) – data ogłoszenia wyników egzaminu ósmoklasisty,
  • 8 lipca 2022 (piątek) – data otrzymania przez uczniów zaświadczenia o wynikach.

Rekrutacja do technikum 2022 - punkty, zasady

Aby móc starać się o przyjęcie do technikum, trzeba ukończyć szkołę podstawową i przystąpić do egzaminu ósmoklasisty. To podstawowe warunki. Dobry wynik pomoże jednak dostać się do najlepszej placówki. Progi punktowe są wyznaczane przez daną szkołę. Jak obliczyć swoją liczbę punktów i sprawdzić swoje szanse? Wyjaśniamy to poniżej:

Kalkulator punktów do technikum 2022 - jak policzyć? Ile trzeba mieć punktów?