Reels na Instagramie - nowa funkcja jak Tik Tok! Czy jest już dostępna w Polsce?

2020-08-06 14:39 Maksymilian Kluziewicz
Aplikacje: Messenger, TikTok, Instagram, Facebook
Autor: HOLLANDSE HOOGTE/East News

Właściciele najpopularniejszego serwisu społecznościowego Facebook nie śpią. W chwili, gdy nad Tik Tokiem zawisły czarne chmury, swoją premierę miała nowa funkcja na Instagramie nazwana Reels. Narzędzie to amerykańska odpowiedź na chińską aplikację. W jego promocję zaangażowała się nawet Miley Cyrus. Czy opcja Reels jest już dostępna w Polsce? Sprawdź na ESKA.pl.

Instagram Reels - nowa funkcja dostępna w serwisie zakończy dominację Tik Toka? Na to z pewnością liczą właściciele Facebooka, do którego należy Instagram. Ostatnie tygodnie nie były najlepsze dla zarządzających chińską aplikacją. Mianowicie, w Indiach całkowicie ją zbanowano, a nad podobnym rozwiązaniem zastanawia się amerykański rząd. Gdyby do tego doszło, platforma straciłaby spory odsetek użytkowników, co mogłoby spowodować liczne problemy. Doskonale wiedzą o tym Mark Zuckerberg i jego współpracownicy, którzy opracowali odpowiedź na Tik Toka. To Instagram Reels.

O pojawieniu się nowej funkcji mówiono już od tygodni. Zgodnie z zapowiedziami, dzięki narzędziu Reels, użytkownicy Instagrama mogą tworzyć kilkunastosekundowe wideo przy użyciu któregoś z dostępnych w bazie numerów muzycznych, jak również tworzyć własne podkłady. Nagrane przez nas audio może być później wykorzystywane przez innych użytkowników. W promocję Reels zaangażowała się już między innymi Miley Cyrus. Wokalistka ogłosiła, że fragment jej nowej piosenki Midnight Sky jest dostępny tylko dla użytkowników Instagram Reels.

5 trików urodowych z Instagrama! Czy one naprawdę działają?

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Instagram Reels - czy jest już w Polsce?

Według podawanych oficjalnie danych, z Instagram Reels mogą korzystać już mieszkańcy ponad 50 krajów na całym świecie. Z pewnością wielu z was zastanawia się, czy funkcja Reels jest już dostępna także w naszym kraju. Niestety, musimy poinformować, że jeszcze nie. Na ten moment nie wiadomo, kiedy z narzędzia będą mogli skorzystać również polscy użytkownicy Instagrama. Być może aktualizacja wyglądu serwisu służącego do publikacji zdjęć jest zapowiedzią większych zmian?

Najnowsze