Rdza na Księżycu 2020! Zagadka rozwiązana, powód zaskakuje!

Księżyc
Autor: pixabay.com Pełnia Księżyca

Rdza na Księżycu w 2020 roku? Naukowcy odkryli, że Księżyc rdzewieje! Choć zdawać by się mogło, że w teorii jest to niemożliwe, ponieważ na Księżycu nie ma tlenu, naukowcy rozwiązali zagadkę i wyjaśnili powód, przez który powierzchnia Księżyca rdzewieje! Możecie się zdziwić.

Księżyc rdzewieje? Okazuje się, że naukowcy odkryli i przedstawili światu powód rdzy, którą zaobserwowano na powierzchni Księżyca. Mogłoby się zdawać, że to niemożliwe, a faktom tym dziwili się sami naukowcy. Przecież na Księżycu nie ma tlenu, jednego z dwóch niezbędnych pierwiastków do tworzenia rdzy, drugim z nich jest woda. Choć teoretycznie nie ma szansy, aby rdza znalazła się na Księżycu, naukowcy ją dostrzegli, a co więcej przedstawili światu szokujący powód. Rdza na powierzchni Księżyca została odkryta dzięki indyjskiej sondzie księżycowej Chandrayaan-1, która w 2008 roku okrążyła Księżyc. Zebrane dane jasno pokazały znajdujące się na Księżycu cząsteczki wody. Zarówno NASA, jak i Uniwersytet Hawajski po przeanalizowaniu całej sprawy nie mogli wyjść ze zdziwienia i nie dowierzali w wyniki badań. Jednak po miesiącu rozmyślań nad sprawą, zagadka rdzy na Księżycu została rozwiązana. Jedną z bardziej istotnych wskazówek, która była przydatna przy rozwiązaniu zagadki był fakt, że rdza znajdowała się po stronie satelity zwróconej w kierunku naszej planety. 

Rdza na Księżycu 2020 - powód zaskakuje 

Powód rdzy na Księżycu naprawdę szokuje. Okazuje się bowiem, że wszystkiemu winna jest nasza planeta! Zdaniem naukowców NASA tlen z Ziemi podróżuje magnetycznym ogonem, a następnie ląduje na Księżycu, gdzie oddziałuje z cząsteczkami wody na Księżycu, w ten sposób tworząc rdzę. 

Pełnia Truskawkowego Księżyca
Najnowsze