Rap Kontener - Wojtek Sokół: 25 lat od pierwszego zagranego koncertu!

i

Autor: screen z filmu na YouTube: Wojtek Sokół | RAP KONTENER odcinek #1

Rap Kontener - Wojtek Sokół: 25 lat od pierwszego zagranego koncertu!

2022-04-13 15:12

Rap Kontener to nic innego, jak cykl wideo-podcastów o polskim hip-hopie. W rozmowach nie zabraknie spraw światopoglądowych i bieżących zagadnień społecznych i kulturowych. Każdy odcinek to rozmowa ze znaną postacią związaną z polskim środowiskiem rapowym.

Rap Kontener wystartował! Zagoszczą zarówno przedstawiciele starego jak i nowego pokolenia. Przez pryzmat wspomnień i ogromnej wiedzy o tym środowisku, a także śledząc na bieżąco ogromną popularność polskiego rapu, prowadzący Tomek Kleyff. To postać znana jako CNE czyli Człowiek Nowej Ery - i jego goście, będą rozmawiać o wszelkich nawiązaniach do kultury hip-hopowej i 3 dekadach jej polskiej historii. Poznamy fenomen tego zjawiska - miejskie inspiracje, "background" i historie ukryte w wersach, a także pokażemy jak wielki wpływ na popkulturę, mainstream, sport i design ma obecnie rap. Podcast ma być naturalną kontynuacją legendarnej Rap Kanciapy i Rap Pakamery, którą fani hip-hopu mogą znać z przed lat z anteny VIVA Polska oraz MTV Polska.

Rap 20 - głosuj na najlepsza rapowe kawałki!

Zapomniane polskie hity. Kiedyś słuchał ich każdy

Sokół - 25 lat od pierwszego koncertu

Minęło 25 lat od otoczonej kultem w Polsce imprezy Rap Day. 7 kwietnia 1997 w warszawskim Coloseum wystąpili Run-D.M.C. wspierali przez liczną reprezentację polskiej sceny, m.in. Bolca, Edytoriał, Kaliber 44, Wzgórze Ya-Pa-3 czy TPWC Sokoła i Pono, którzy stawiali pierwsze kroki na scenie. W opublikowanym na kanale Rap Kontener fragmencie rozmowy z CNE Sokół wraca do tego wydarzenia.

 To był chyba nasz pierwszy raz. Nie przypominam sobie, żebym kiedykolwiek wcześniej grał koncert. Pierwszy koncert w życiu zagrałem, supportując Run-D.M.C. dla paru tysięcy osób. To było takie ciekawe wejście - mówi o tamtym występie Sokół.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE