Ramona Rey

i

Autor: materiały prasowe

Ramona Rey śpiewa o wojnie. Twórczość Kory cały czas aktualna!

2022-04-07 15:52

Ramona Rey od trzech lat sięga po twórczość nieodżałowanej Kory. Po raz pierwszy wystąpiła z repertuarem zespołu Maanam na zaproszenie samego Kamila Sipowicza podczas premiery książki Miłość zaczyna się od miłości, a następnie podczas odsłonięcia muralu Kory na warszawskich Bielanach. Teraz nagrała cover bardzo aktualnego utworu Jestem kobietą.

Ramona Rey nie zwalnia tempa i regularnie prezentuje studyjne covery piosenek z repertuaru Maanamu. Do sieci trafiły już dwie elektroniczne interpretacje utworów Chcę ci powiedzieć coś i O! Nie rób tyle hałasu, a teraz przyszedł czas na bardzo aktualny dziś singiel Jestem kobietą. Ramona w odruchu serca nagrała go na żywo, akompaniując sobie samej na gitarze elektrycznej.

Jestem kobietą to jedna z najpiękniejszych i najprawdziwszych piosenek, jakie kiedykolwiek usłyszałam. Wydana została w roku, kiedy przyszłam na świat, a aktualna będzie zawsze - mówi Ramona Rey.

W utworze padają wzruszające słowa kobiety, która chce strzec swojego ukochanego przed wojną i zamierza chować się z nim szafie. Życia nie wolno tracić, miły. Życie jest po to, by kochać się - śpiewała Kora.

- Nie ma większego zła od wojny. Nie potrafię objąć zmysłami, nie radzę sobie z przerażeniem i strachem ostatnich wydarzeń. Te kilka zdań, które napisała Kora, dają mi chwilowe ukojenie. Są prawdą i przesłaniem, które tkwi w każdej z nas. Niech miłość pokona to zło - dodaje Ramona Rey.

Sonda
Lubisz piosenki Maanam?

Ramona Rey w piosence Kory

Wyjątkowej interpretacji piosenki Jestem kobietą ze studia Ramony można posłuchać już na YouTubie artystki.

Cleo ocenia szanse Ochmana na Eurowizji
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE