Quiz dla spryciarzy. Rozpoznaj kontury 11-krajów w minutę. Tylko nieliczni to potrafią!

i

Autor: CANVA Quiz dla spryciarzy. Rozpoznaj kontury 11-krajów w minutę. Tylko nieliczni to potrafią!

TEST

Quiz z geografii. Rozpoznaj kontury 11-krajów w minutę. Tylko nieliczni to potrafią!

2024-07-16 8:01

Czy jesteś profesjonalistą z geografii i kiedy patrzysz na mapę Europy od razu wiesz, gdzie leży dane państwo? Nasze quizy geograficzne były do tej pory dla was dość łatwe. Czas podnieść poprzeczkę! Rozwiążcie ten quiz z geografii wskazując dokładne państwa mając przed oczami wyłącznie ich kontury! Od razu podkreślimy, że uważanie na lekcjach w szkole może nie wystarczyć, by zdobyć komplet punktów.

Patrząc na mapę na pewno zauważyliście, że Włochy mają kształt buta. Wiecie na pewno, jak wygląda zarys polskich granic, ale czy jesteście w stanie wskazać, gdzie leży Serbia, Węgry lub Luksemburg? Mało kto zna zarysy europejskich państw na poziomie arcymistrzowskim, więc pora to naprawdę zweryfikować. W naszym teście pokażemy Ci jedenaście konturów, które nie są oczywiste. To nie jest łatwa zabawa tym bardziej, że cały test powinien zostać ukończony w ciągu jednej minuty. Nie korzystaj z globusa, mapy, bo możesz pozwolić sobie na dwa błędy. Wtedy będziesz ekspertem w tej dziedzinie. Jeśli natomiast zdobędziesz komplet punktów w wyznaczonym czasie, to koniecznie daj nam znać w komentarzach. 

Arcytrudny QUIZ ze stolic 2023. Polegniesz przy tym geograficznym teście wiedzy!

Quiz z geografii - rozpoznaj kraj po konturach

Ten quiz z geografii jest dla prawdziwych maniaków i osób, które naprawdę dobrze znają mapę. Samo uważanie na lekcjach w szkole może nie wystarczyć, by zdobyć komplet punktów, ale 9 na 11, będzie ogromnym sukcesem. Jesteśmy ciekawi, ile państw wskażesz poprawnie. Możesz też udostępnić quiz geograficzny swoim znajomym, by udowodnili swoją wiedzę. W takim razie ruszamy w podróż i do dzieła!

Quiz geograficzny. Udowodnisz, że znasz europejskie kraje po konturach!

Pytanie 1 z 11
Co to za kraj?
Kontur kraju
Eska Daje Szkołę - Jak działa GPS?