Quiz. PRL bez tajemnic! Trudny quiz o życiu za komuny. Tylko dla osób z pamięcią słonia!

i

Autor: Dawid Tatarkiewicz/East News Quiz. PRL bez tajemnic! Trudny quiz o życiu za komuny. Tylko dla osób z pamięcią słonia!

TEST WIEDZY

Quiz. PRL bez tajemnic! Trudny quiz o życiu za komuny. Tylko dla osób z pamięcią słonia!

2024-07-18 15:42

Quiz PRL bez tajemnic pobudzi szare komórki osób, które żyły w latach 80. Momentalnie przypomną się dawne zwyczaje, tradycje, a nawet nazwy poszczególnych potraw, czy zawodów, które dziś odeszły do lamusa. Zdecydowanie to bardzo trudny quiz o życiu za komuny i dosłownie każdy może mieć problem z jego rozwiązaniem. Najmłodsi całkowicie mogą go oblać! Dlatego też ustaliliśmy, że wynik 10/12 będzie prawdziwym sukcesem. Quiz PRL 2024 jest tylko dla osób z pamięcią słonia!

Quiz. PRL bez tajemnic. Trudny quiz o życiu za komuny rozwiążą najlepiej osoby, które doskonale pamiętają, jak wyglądało kiedyś życie. Kolejki do sklepów były długie, podstawowych produktów brakowało, płaciło się kartami towarowymi, nie oferowano dużej różnorodności asortymentu, a co więcej ceny były kontrolowane i ustalane przez państwo. Obowiązywała cenzura zarówno w mediach, jak i w przestrzeni publicznej, a zarobki były niskie. Nie było możliwości, by skrytykować władzę, bo mogło to prowadzić do represji. Utrudnienia dotyczyły też podróżowania. Wyjazdy za granice były trudne ze względu na ograniczone wydawanie paszportów oraz trudności finansowe związane z wymianą walut. W czasach komuny istniała atmosfera podejrzeń i nieufności, co zdecydowanie wpływało na relacje społeczne. Czy pamiętasz, jak wyglądała przeszłość? Quiz PRL bez tajemnic jest swoistą weryfikacją! Zdobądź 10/12 punktów i ciesz się z bardzo dobrej pamięci!

PRL QUIZ - 20 pytań, z którymi młodzi sobie nie poradzą. Nie jest łatwo!

W PRL były hitem. Mozaiki wracają do łask

Quiz. PRL bez tajemnic. Trudny quiz o życiu za komuny. Tylko dla osób z pamięcią słonia!

Pytanie 1 z 12
1. Logotyp chłopca i dziewczynki widniał na:
mydło toaletowe
Listen on Spreaker.