Quebonafide, Taco Hemingway i Skytech! Wielki sukces polskich artystów za granicą!

2018-12-11 12:31
Taco Hemingway koncerty 2018 - daty, miasta, bilety
Autor: fot. PAWEL SKRABA/REPORTER

Polska muzyka ma wielu fanów, nie tylko w obrębie granic kraju. Nasi rodacy są chętnie słuchani również za granicą.

Quebonafide, Taco Hemingway i Skytech - to do nich należał 2018 rok. Przynajmniej poza granicami naszego kraju. Tak wynika z rankingu najpopularniejszych polskich muzyków za granicą. Kto triumfował w tym roku? Kto znalazł się na pierwszych miejscach zestawienia? Podium z pewnością będzie dla was największym zaskoczeniem. 

Młodzieżowe słowo roku 2018. Jaki jest najpopularniejszy wyraz wśród młodzieży?

Najpopularniejsi polscy muzycy

W Polsce w 2018 roku królował rap. Pierwsze trzy miejsca należały do Taco Hemingwaya, Quebonafide oraz duetu Taconafide. Za granicami Polski, najczęściej słuchanym polskim artystą był... Fryderyk Chopin! Drugie miejsce zestawienia należy do DJ Skytecha. 25-letni Mateusz Dziewulski ma na swoim koncie współpracę z R3habem. Trzecie miejsce zajął natomiast Marcin Przybyłowicz, czyli główny kompozytor muzyki do Wiedźmina 3: Dziki gon. W rankingu tworzonym przez Spotify, bardzo wysoko znalazł się Adam Nergal Darski wraz z zespołem Behemoth. Kto jeszcze znalazł się w pierwszej dziesiątce rankingu?

  1. Fryderyk Chopin
  2. Skytech
  3. Marcin Przybyłowicz
  4. Behemoth
  5. Abel Korzeniowski
  6. Tom Swoon
  7. Mikołaj Stroiński
  8. Artur Rubinstein
  9. Taco Hemingway
  10. Quebonafide

Najpopularniejsi artyści 2018 roku

Jeśli chodzi o rok 2018, najpopularniejszym artystą na świecie był Drake. Ariana Grande zdobyła natomiast w tym roku tytuł najpopularniejszej artystki. Najchętniej słuchanym zespołem był Imagine Dragons.

Najpopularniejsi artyści 2018 - podsumowanie muzycznego roku

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze