Przygotujcie się na powrót upałów. IMGW zapowiada temperatury powyżej 30 stopni!

2021-08-10 15:16
Upały w Polsce
Autor: WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Pogoda nie przestaje zaskakiwać. Eksperci pogodowi, którzy monitorują zachodzące w atmosferze zmiany, zapowiadają powrót silnych upałów. Termometry w całej Polsce znów pokażą ponad 30 stopni. Kiedy fala gorącego powietrza ponownie uderzy do Polski? Synoptycy nie mają wątpliwości, że lada moment.

Powrót upałów nastąpi już w tym tygodniu? Synoptycy nie mają wątpliwości. Pogoda przyzwyczaiła nas do ciągłych zmian. Upały na poziomie ponad 30 stopni przeplatane były znacznym ochłodzeniem, gwałtownymi burzami, opadami deszczu i gradu, a nawet trąbami powietrznymi. W ostatnich dniach pogoda nie rozpieszczała. Przez Polskę ponownie przeszły burze, którym towarzyszyły opady deszczu. Wiele osób zaczęło wręcz twierdzić, że to już oficjalny koniec lata i należy się przestawić na jesienną aurę. Nic bardziej mylnego. Eksperci pogodowi z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej poinformowali, że Polacy powinni być przygotowani na kolejne uderzenie ciepła. Żar poleje się z nieba już w tym tygodniu. Kiedy dokładnie spodziewać się zmiany pogody i wyższych temperatur?

Powrót upałów sierpień 2021

Najbliższy weekend ma przynieść znaczne ocieplenie. Synoptycy informują nawet o temperaturze na poziomie 35 stopni! Żar z nieba poleje się nie tylko w Polsce, ale i w wielu europejskich krajach. Mieszkańcy Hiszpanii, Włoch i Grecji mogą spodziewać się nawet 45 stopni na termometrach, co jest już upałem zagrażającym życiu. 

Jak nie przytyć na festiwalu?| ESKA XD - Fit vlog #28
Najnowsze