Przesilenie wiosenne 2021 - co to jest i komu może dać w kość?

2021-03-26 13:52
wiosna
Autor: pixabay.com

Kalendarzowa wiosna zawitała w Polsce 21 marca. Niestety na taką z ciepłymi dniami musimy jeszcze trochę poczekać, ponieważ w marcu jak w garncu. Z przyjściem tej pięknej pory roku, wiąże sie także przesilenie wiosenne. Co to takiego? Komu może dać w kość? Zerknijcie poniżej.

Przesilenie wiosenne 2021 - co to jest i komu może dać w kość? Na tę porę roku, czekało naprawdę sporo osób. W końcu nastała wiosna, dzień staje się dłuższy, a przyroda zaczyna budzić się do życia. Na niebie pojawia się więcej słońca, a termometry zaczynają powoli pokazywać satysfakcjonującą temperaturę na zewnątrz. Ponadto w ostatni weekend marca, zmieniany jest czas z zimowego na letni. Każdy z nas pośpi zatem o godzinę krócej, gdyż przesuwamy zegarki w niedzielną noc 28 marca z godziny 2:00 na 3:00. Jak się okazuje, nie tylko ze zmianą pogodowej aury i zmianą czasu wiąże się przesilenie wiosenne. Co to takiego? Jak się objawia? Czy każdemu to dokucza?

Eska XD #019 - życie jak w serialu

Przesilenie wiosenne - objawy

Przesilenie wiosenne to temat, który co roku wraca jak bumerang, szczególnie w okresie kiedy kończy się zima, a rozpoczyna się wiosna. Dynamiczna zmiana temperatury, aury, a także zmiana czasu, może sprzyjać złemu samopoczuciu. Nie dość, że skraca się doba i musimy przerzucić się na 'nowy' tryb, to jeszcze zmiany pogodowe mogą dać niektórym mocno w kość. Czym się objawia przesilenie wiosenne? Do charakterystycznych objawów zaliczyć można przede wszystkim zmęczenie, bóle głowy i drażliwość. Oprócz tego możemy czuć smutek, senność, a kobietom mogą wypadać nawet włosy. Jak temu zapobiec? Przede wszystkim należy uzbroić się w cierpliwość, bo to z pewnością minie, kiedy pogoda przestanie płatać nam figle. Spacery, aktywne spędzanie czasu i nie zajmowanie głowy nieistotnymi rzeczami. Do tego uzupełnianie płynów, prawidłowy sen i dobra muzyka, którą usłyszycie zawsze na antenie Radia ESKA. Jeśli jednak czujemy duży dyskomfort, możemy udać się do lekarza.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze