Śnieżyca

i

Autor: PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Przed nami atak mrozu! W Europie już padają rekordy zimna

2021-12-08 16:23

Mróz na poziomie -43 stopni Celsjusza to nie żart! Takie temperatury są już odnotowywane w Europie. Eksperci pogodowi nie mają wątpliwości, że niskie temperatury niebawem uderzą również do Polski. Wystarczy tylko spojrzeć, jak wielkiej zmianie uległa pogoda na przestrzeni ostatnich tygodni. Atak zimy to nie żart! Kiedy możemy spodziewać się mrozu?

Atak mrozu w Polsce to nie żart! Eksperci pogodowi nie mają wątpliwości, że najbliższe dni mogą przynieść siarczysty mróz. Zima uderzyła w nasz kontynent z mocnym przytupem. Po dość łagodnym listopadzie grudzień od początku dał się we znaki, przynosząc znacznie niższe temperatury. W wielu miastach w Polsce poprószyło nawet śniegiem, dając nadzieję na pierwsze od lat białe święta Bożego Narodzenia. Prognozy długoterminowe na grudzień 2021 mogą jednak zasmucić wiele osób, bowiem w drugiej połowie miesiąca prognozowane jest ocieplenie. Zanim to jednak nastąpi, przed nami zima z prawdziwego zdarzenia. Eksperci pogodowi nie mają wątpliwości, że siarczysty mróz, który uderzył w Europę, lada chwila zawita również do naszego kraju. Kiedy powinniśmy spodziewać się najniższych w tym roku temperatur?

Sonda
Czy nie możesz się już doczekać pierwszych opadów śniegu?

Atak mrozu w Polsce

Redaktorzy serwisu Fani Pogody nie mają wątpliwości, że prawdziwy pogodowy armagedon dopiero przed nami. W nocy z niedzieli na poniedziałek w Szwecji odnotowano -43 stopnie Celsjusza, co jest absolutnym rekordem, jeśli chodzi o ten kraj. W Polsce także będziemy mieć do czynienia z silnym mrozem. Jak podają eksperci, najbliższe dni przyniosą właściwie całodobowy mróz. Ocieplenia możemy spodziewać się natomiast w połowie przyszłego tygodnia.

Matteo Bocelli o byciu synem Andrei Bocellego, singlu Solo i Eurowizji
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE