Przeciąganie smoczych łodzi - film z Polski, który podbił strony sportowe na całym świecie! [VIDEO]

2015-03-26 15:40

Przeciąganie smoczych łodzi - ten nakręcony w Polsce podczas zawodów film podbił strony sportowe na całym świecie, zdobywając setki tysięcy lajków i udostępnień. Zobacz na ESKA.pl!    

Smocze łodzie to jeden z drużynowych sportów wodnych, wywodzący się z Chin. To najbardziej zespołowy z istniejących sportów wodnych - być może dlatego staje się coraz popularniejszy. Jak donosi wikipedia, uprawia go już kilkadziesiąt milionów osób na całym świecie!

Ta liczba może się znacznie zwiększyć za sprawą filmu, który pojawił się niedawno w sieci i podbił Facebooka. Początkowo umieszczony na fanpage PG Smoki Północy jako zapis fragmentu zawodów, w których brała udział drużyna, został skopiowany przez kilka zagranicznych fanpage zajmujących się sportem, z opisem "Polacy właśnie wynaleźli nową dyscyplinę". To rozpoczęło szał popularności - film nakręcony przez Agnieszkę Rećko, Prezes Stowarzyszenia Sportowego PG Smoki Północy, był udostępniany, komentowany i lajkowany setki tysięcy razy!

Ilustracja do artykułu

i

Autor: fot. screen z Facebooka

Zobacz na ESKA.pl film z III Ogólnopolskie Zawody Smoczych Łodzi w Olsztynie pod patronatem Radia ESKA i sprawdź sam, dlaczego pokochali go facebookowicze! Jak Wam się podoba taki wodny sport? Czekamy na Wasze komentarze!

ac

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE